Na cestu

Charita otevřela online kasičku. Lednovou Tříkrálovou sbírku pohlídá PES

Tříkrálové koledníky i dárce pohlídá na začátku roku 2021 protiepidemiologický PES. O tom, zda se koledníci s rouškami vydají aspoň v omezené míře do ulic s kasičkami jako v minulých letech, rozhodne aktuální epidemiologická situace. Charita Česká republika připravila krizový plán a zohlednila možnost koledování podle stupně pandemie. Současně však také zpřístupnila na webu sbírky online kasičku.  

Online koleda umožní zvolit dar pro konkrétní Charitu

 „Pane Online, jste tam?“ Ptají se děti po spuštění nově upravené webové stránky trikralovasbirka.cz. Jakmile „Online“ dárce otevře dveře, děti začnou zpívat. Jednoduchým kliknutím na tlačítko „Darovat online“ je stránka přesměrována na online platební bránu, kde lze zvolit dar od 100 korun výše. Přispět můžete přímo té organizaci, která u vás každoročně koleduje. Pokud necháte pole výběru prázdné, váš dar bude rozdělen mezi všechny naše charity v rámci sítě Charity Česká republika. Vámi darovaný obnos bude využit na finacování charitních služeb. Darovat lze také prostřednictví dárcovské SMS.

Nebudou průvody s velbloudy a další doprovodný program

Charita na webu sbírky informuje o omezeních, která se v lednu očekávají. „Vzhledem k situaci se při Tříkrálové sbírce ruší hromadné akce pro veřejnost i koledníky jako žehnání nebo tříkrálové průvody. Závazný je stanovený počet osob, jimž bude povoleno se potkávat venku i uvnitř. Při koledování budou dodržována všechna vyhlášená nařízení a z nich vyplývající hygienická opatření. Tříkrálová sbírka se z větší části přesouvá do virtuálního prostoru,“ informuje Charita a nabízí kromě webu online koledy, také stránku na Facebooku a Instagramu.

Reklama

Když PES zavrčí na 5. stupni, koledníci musí zůstat doma

Vlastní sbírková akce v ulicích bude ohraničena daty 1. až 24. ledna 2021. Zda se bude v konkrétní obci či městě koledovat, záleží na rozhodnutí příslušné diecézní charity a místní charity, které zohlední aktuální regionální situaci a možnost zajistit bezpečí koledníků a dárců. Charita se bude řídit pokyny epidemiologů a tzv. protiepidemiologického systému PES. Pro nejpřísnější 5. stupeň bude možné koledu uskutečnit jen online. Pro stupně 4. a 3. bude možné koledníky vyslat. Musí však splnit řadu omezení. Samozřejmostí je pravidlo 3R (rouška, ruce, rozestupy), koledníci také nebudou vstupovat do domácností a po manipulaci s penězi si budou desinfikovat ruce.

Tříkrálový koncert 10. ledna 2021 bude bez diváků

Charita plánuje zachovat tradiční Tříkrálový koncert. Vysílat jej bude v neděli 10. ledna od 18.00 hodin ČT1. Programem budou provázet moderátoři Martina Kociánová a Jan Čenský. Lednový koncert bude bohužel jiný, vysílaný bez přítomnosti těch nejdůležitějších – koledníků v publiku. Nebudou však chybět interpreti. Na co se můžeme těšit? Zazpívá Anna K., Pokáč, Voxel & Spol, Michal Hrůza a kapela Hrůzy a vystoupí také herečka Alena Antalová.

Vše k Tříkrálové sbírce v roce 2021 najdete na www.trikralovasbirka.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap