Na cestu

Bez masky ani krok. Stáhněte si střihy na šití roušek z módního časopisu Burda

Česká republika byla letos na jaře přeborníkem v šití roušek. Téměř v každé domácnosti rachotily šicí stroje a lidé s pestrobarevnými maskami zaplavili ulice. Nyní jsou roušky tématem řady diskuzí. Přesto se povinnost jejich nošení stala opětovnou součástí našich každodenních životů. Období rouškové bude asi delší, než si přejeme. Možná právě teď nastal ten správný čas na nový střih a model.

Může nám s tím pomoci oblíbený německý časopis Burda, který v květnu tohoto roku zveřejnil dva typy střihů. Podle nich si může každý ušít stylovou masku, která chrání ústa i nos nebo běžnou skládanou roušku. Burda nabízí střihy pro čtyři velikosti včetně dětských.  

Reklama
Fotka od ivabalk z Pixabay

Kolik je potřeba látky a dalšího materiálu

Na výrobu prvního typu roušky budete potřebovat pevnou bavlněnou látku o rozměrech 40 x 40 cm. Na typ rovné skládané roušky stačí bavlněná látka s rozměry 25 x 50 cm. Na poutka k uchycení okolo uší pak ještě potřebujete gumičku o šířce 5 mm a délce 50 cm. Pro zpevnění látky okolo nosu pak ještě také tzv. květinový drát nebo řemeslný drát v délce 20 cm.

Základní péče a údržba textilní roušky

Maska musí být vždy udržována suchá. Po použití masku opatrně sundejte, maximálně se vyhněte bočním stranám látky. Po použití masku omyjte (alespoň jednou denně, minimálně na 60 °). Autoři návrhu počítají s možností vkládat do roušky vyměnitelnou vložku z kuchyňské papírové utěrky, netkané utěrky na nádobí nebo jiné netkané textilie o rozměrech 14 x 7 cm.

Střihy na roušky a ochranné masky stáhnete zdarma ze stránek německého časopisu Burda, kde je k dispozici střih i video návod.

Fotka od NickyPe z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap