Kláštery

Distanční výuka jako výzva bude tématem živé debaty na Dominikánská 8

S pauzami již téměř rok trvající distanční výuka znamená radikální řez do českého školství. Můžeme ji chápat jako příležitost ke změně? Které impulzy distanční výuky by neměly zapadnout? Kam by mohla/měla české školství posunout? Jaká úskalí, problémy naopak přináší? Na tyto otázky budou odpovídat hosté pozvaní do kláštera sv. Jiljí v Praze. Místo vzdělání a kultury na ulici Dominikánské 8 bude debatu vysílat na svém YouTube kanálu ve středu 25. března od 19.30 hodin.  

Hosté moderátora Petra Honzejka budou:

Marie Gottfriedová je ředitelkou Základní školy v Trmicích na Ústecku, Od roku 2012 je zodpovědná za církevní školství v litoměřické diecézi. V roce 2015 dostala ocenění Roma Spirit za vzdělávání romských dětí

Miroslav Hřebecký je programový ředitel EDUinu, má za sebou ředitelskou zkušenost z gymnázia a základní školy. Od roku 2003 působí paralelně jako lektor vzdělávání učitelů a ředitelů. Tematicky se věnuje vzdělávací politice, zřizovatelům škol a spolupráci se školským terénem.

Petra Mazancová je středoškolská pedagožka a předsedkyně Učitelské platformy, učí angličtinu a občanskou výchovu na Gymnáziu Josefa Jungmanna v Litoměřicích.

Reklama

Tomáš Zatloukal je ústřední školní inspektor. Je celoživotním pedagogem, působil jako středoškolský učitel a později ředitel gymnázia, byl členem výboru pro vzdělávání a kulturu Evropského parlamentu.

Odkaz na Dominikánská 8 najdete zde.

Debata bude online a bude přenášená živě na youtube kanále Dominikánská 8.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap