Kláštery

Pražská Loreta vstoupí do turistické sezóny s novým muzejním obchůdkem se suvenýry

Stylový muzejní obchůdek připravuje na turistickou sezónu Loreta Praha. V čase uzavření muzeí a galerií se pracovníci Lorety pustili do přípravy prostor na novou prodejnu suvenýrů.  „Až se brána Lorety opět otevře, už to nebude žádný stánek v chodbě, ale plnohodnotná místnost! Bývalý sklad postupně v potu tváře přetváříme na malé kouzelné místo, kde – aspoň doufáme – bude radost pobýt,“ informovali průvodci Lorety Praha na facebooku.

Nejdřív se musely v bednách přemístit dvě tuny knih, pohlednic a dalších věcí z jedné strany Lorety na druhou a z prvního patra do druhého. Vše po schodech. Výtah v historické budově není. „Za pomoci mladých dobrovolníků se to všechno nakonec podařilo, místnost je prázdná a plná očekávání,“ informovali lidé z Lorety Praha během přípravných prací.

Reklama

Jaká atmosféra asi zavládne pod klenbou? To je již patrné z dalších zveřejněných fotografií. Prostory se plní dobovým nábytkem a především zbožím, které připomene návštěvníkům kapucínského kláštera na Hradčanech zdejší umělecké skvosty. Stojánky jsou ověšeny drobnými suvenýry a v knihovničkách jsou vyrovnány publikace o této kulturní památce.

Mezi novinkami v sortimentu je i Kapucínský balzám, který má svůj původ právě v prostorách zdejšího kapucínského kláštera. Recept předávaný mezi kapucínskými mnichy od časů císaře Rudolfa II. se podařilo zrestaurovat a po 70 letech kapucínské kapky znovu namíchat. Více v tomto článku v magazínu Poutnictví.cz.

Foto: Facebook Loreta Praha

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap