Na cestu Příběhy

Do cíle kampaně „Černobyl na kolečkách“ zbývá už jen pár dní. Do cílové částky ještě tisíce. Jak to dopadne?

Už jen poslední 4 dny zbývají do konce kampaně na HitHit.com, kde poutnický tým pod vedením Petra Hirsche shání podporu na putování vozíčkáře Honzy Duška do Černobylu. Tým, který v roce 2017 zorganizoval „Camino na kolečkách“ nyní připravuje nový projekt „Černobyl na kolečkách“. Na cestu vozíčkáře, který trpí roztroušenou sklerózou, shání poutníci podporu na dárcovské platformě. Do cílové částky 300 tisíc korun zbývá už jen necelých 30 tisíc. Podaří se to?

Dosud se na vybrané částce ve výši 272 505 Kč podílelo 214 dárců. Někteří z nich si svým příspěvkem zajistili místo ve výpravě, která se chystá navštívit areál atomové elektrárny v Černobylu. Termín pro dosažení cílové částky se krátí. Poslední příspěvek bude možné poukázat ve čtvrtek 22. dubna 2021. Pokud se cílová částka nevybere, kampaň bude označena za neúspěšnou a příspěvky se dárcům vrátí.

Základní tým výpravy „Černobyl na kolečkách“ vozíčkář Honza Dušek, poutník Petr Hirsch, režisérka Eva Toulová a kameraman Tomáš Lénárd.

Z cesty do Černobylu bude nový filmový dokument Evy Toulové a Tomáše Lénárda

V posledních dnech poutnický průvodce Petr Hirsch společně s Honzou Duškem absolvovali mediální kolečko, kde o svých plánech seznámili širokou veřejnost. Podpora jejich projektu tak dostala potřebnou osvětu a vybraná částka se vyšplhala na 90 %. Peníze plánují organizátoři využít nejen na samotnou cestu k reaktoru, který v roce 1986 v Černobylu explodoval, ale také k natočení filmového dokumentu. Režisérkou bude opět Eva Toulová a kameramanem Tomáš Lénárd. Tato autorská dvojice má za sebou již filmový dokument „Camino na kolečkách“ a film „Pěšky bez hranic“, který zpracovává téma pěšího putování po Cyrilometodějské poutní stezce.

O připravované cestě do Černobylu oba aktéři mluvili v pořadu televize Noe, v CNN Prima News nebo na iDnes TV. Pokud jste ještě neviděli, můžete se podívat na těchto odkazech.

TV Noe – https://www.tvnoe.cz/porad/31153-za-obzorem-o-projektu-cernobyl-na-koleckach

CNN Prima News, kde kampaň osobně podpořil i Libor Bouček – nalaďte  čas 39:40 – https://cnn.iprima.cz/porady/novy-den/08042021-0

Reklama

Reportáž na iDnes TV – https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sveta/santiago-de-compostela-cernobyl-ukrajina-jan-dusek.A210407_175509_kolem-sveta_hig?

Výprava do Černobylu má k dispozici ještě 3 volná místa v týmu

Organizátoři poutě do Černobylu nabízejí za finanční podporu tohoto projektu různé odměny a dárky. Od kalendáře z Černobylu na rok 2022, přes 3D model jaderného bloku elektrárny přes různé zážitkové akce. Sponzor pouti se může stát také poutníkem. Ať již v doprovodu některého ze zkušených poutníků, kteří pro něj připraví na míru osobní putování nebo jako člen týmu „Černobyl na kolečkách“. „Těší nás, že už 3 z vás se rozhodli vydat se na tuto bláznivou cestu s námi. Stále zůstávají 3 místa volná,“ říká Petr Hirsch.

Projekt má bronzového i stříbrného sponzora. K dispozici je „zlatý“ za 50 tisíc

K dispozici je stále možnost stát se zlatým sponzorem, který bude uveden na všech propagačních materiálech. Bronzový a stříbrný sponzor se již našel. Stále je k dispozici originální obraz režisérky Evy Toulové, který vznikl speciálně pro tuto expedici nebo natáčecí den s hlavním kameramanem výpravy Tomášem Lénárdem. „Tomáš je vášnivý dronař, ale dokáže poutavě zpracovat téměř jakékoliv téma, odměna vhodná třeba pro firemní prezentaci,“ dodává Petr Hirsch. K dispozici je také ještě řada drobných a finančně dostupných odměn.  

Jak podpořit projekt? Na dárcovské platformě HitHit.com

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap