Poutní stezky

Do Compostely s digitálním credencialem? K putování bude brzy stačit aplikace v mobilu

Jubilejní svatojakubský rok přinese do putování 21. století novinku, která potěší zejména milovníky moderních technologií. Místo papírového poutnického pasu, do nějž si poutníci během cesty sbírají razítka, bude možné ušlé etapy cesty dokumentovat pomocí digitálního credencialu. Aplikace, která to umožní, se nyní tvoří.

Reklama

Připravovanou novinku představila katedrála v Santiagu de Compostela 27. ledna 2021. Od tohoto dne již mohou různá přijímací místa na svatojakubské cestě využít nástroj na generování těchto elektronických razítek. Místa, která jsou pro poutníky na trase klíčová a kde dosud do svých papírových pasů dostávali klasické razítko, mají nyní čas razítka digitalizovat nebo zaregistrovat nové. Po ověření jim systém vygeneruje unikátní QR kód.

Farnosti, ubytovny, sdružení přátel Camino de Santiago a další místa, která jsou přijímacími centry na trase svatojakubské cesty a disponují klasickými razítky, nabídnout poutníkům s digitálním credenciálem tento unikátní QR kód. Po jeho načtení se do mobilní aplikace „otiskne“ stejné barevné razítko, jaké dostávají poutníci do papírových credenciálů.

Zdroj: oficinadelperegrino.com

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap