Kláštery

Ekologický počin klášterního pivovaru Vorkloster. Vratné pivní lahve ze skla!

Do vratných lahví začne tento týden plnit svůj zlatavý mok klášterní pivovar Vorkloster v Předklášteří u Tišnova. Stane se tak v týdnu „Laudato Si“, který si ve dnech od 16. 5.-25. 5. 2021 připomíná 6. výročí vydání „ekologické“ encykliky papeže Františka. Apeluje v ní na změnu chování k planetě i lidem a vyzývá lidstvo k „ekologické konverzi“.  

Novinka v podobě skleněných vratných lahví posouvá klášterní pivovar Vorkloster k šetrnějšímu provozu, který nezatíží planetu zbytečným plastovým odpadem. „Konečně se přesouváme do další fáze naší nastavené filozofie. Již v tomto týdnu bude na některý sortiment zařazena do prodeje naše nová a věříme, že krásná vratná zálohovaná láhev. Naše pivní lahev je opatřena novým keramickým potiskem, a tedy již nebudeme používat foliové etikety, další ekologický počin,“ uvedl pivovar Vorkloster na Facebooku.

Reklama

Výhoda vratných lahví? Šetří lidskou práci

„Proč vratné? Prostě je nám líto pivní láhve rovnou po vypití vyhazovat, když mohou po řádném automatizovaném vymytí opět do oběhu k Vám. Postupně budeme odlaďovat nové značení piv. Lahve trošku předběhly vše ostatní, ale není nač čekat, vždyť záměr je jasný neplýtvat lidskou prací. Za design a návrh děkujeme Hana Kolbe, která nás provází od počátku projektu,“ dodává pivovar Vorkloster.

Týdnem Laudato Si vrcholí zvláštní rok věnovaný encyklice Laudato si´ a jejímu učení o integrální ekologii. Je oslavou velkého pokroku, který celá církev učinila na své cestě k ekologické konverzi. Tématu se věnuje speciální webová stránka https://www.ekokonverze.cz/, která nabízí zamyšlení na každý den týdne i tipy na skutečnou „eko“ změnu v domácnostech.  

Foto: Koláž z fotografie od vorkloster.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap