Poutní místa

Evropské setkání v Turíně odloženo o rok. Bratři zvou poutníky přímo do Taizé

Závěr kalendářního roku a první den toho nového se každoročně spojen s poutí důvěry mladých s bratry z Taizé. Komunita založena charismatickým řeholníkem bratrem Rogerem Schützem, připravovala modlitební program v některém z evropských velkoměst.

Po loňském setkání v polské Vratislavi, byli mladí na závěr roku 2020 pozvaní do italského Turína. Pandemie koronaviru však změnila i tyto plány. Setkání ve městě spojeném s činnosti zakladatele salesiánů Dona Boska, se přesouvá na přelom let 2021/2022. Mládež však o společně prožitý závěr roku tak úplně nepřijde. Bratři zvou omezený počet poutníků přímo k sobě do francouzské vesničky Taizé.

Evropské setkání v Taizé od 27. prosince 2020 do 1. ledna 2021

Mladé lidi ve věku 18–30 let zveme, aby se na konci roku 2020 zúčastnili mimořádné etapy pouti důvěry na zemi. Evropské setkání mladých se bude poprvé konat přímo v Taizé!

Program bude zahrnovat obvyklé prvky:

Tři společné modlitby, vždy ráno, v poledne a večer

Biblické úvody a sdílení ve skupinkách

Odpolední workshopy

Noční vigilie za mír večer 31. prosince

Zájemci mohou přijet do Taizé už o týden dřív (20.–27. prosince) a oslavit zde Vánoce. Mladí lidé, kteří přijedou na vánoční týden do Taizé se mohou také zapojit do příprav a organizace evropského setkání.

Přihlášky

Podobně jako na jiná evropská setkání se i letos budete moct přihlásit od poloviny září do začátku prosince. Je možné, že bude nutné omezit počet účastníků v závislosti na možnostech ubytování během pandemie.

Online aktivity

Část programu bude podobně jako dřív online, aby se mohli zapojit mladí lidé z celého světa, kteří nebudou moct být v Taizé fyzicky přítomni. Abychom tyto aktivity mohli co nejlépe zorganizovat, bude k dispozici zvláštní přihláška pro ty, kteří se tohoto online programu budou chtít zúčastnit. Bude tedy možné účastnit se evropského setkání jak v Taizé, tak po celém světě.

Pouť důvěry na začátku roku 2021

Mladí lidé, kteří přijedou do Taizé, aby se zde zúčastnili evropského setkání, jsou zváni, aby se vrátili do své vlasti společně s jedním nebo dvěma bratry a po příjezdu domů, během víkendu 2.–⁠3. ledna nebo po něm a připravili modlitbu.

Setkání tak bude pokračovat na mnoha místech

Reklama

Poprvé se budou konat modlitby se zpěvy z Taizé simultánně na mnoha místech Evropy, a to v sobotu 2. ledna, neděli 3. ledna nebo v následujících dnech. Bude to možnost modlit se na začátku roku za mír a také předat všem, kdo si to budou přát, to, co jsme zakusili během evropského setkání v Taizé.

Více na www.taize.fr/cs

Foto: www.taize.fr

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap