Poutní místa

Internetový portál Mariazell Online funguje už 25 let. Zaznamenal přes 41 milionů návštěv

Internetový portál Mariazell Online je s přibližně třemi miliony návštěvníků ročně již 25 let významným regionálním zdrojem informací jak pro hosty Mariazell, tak pro místní obyvatele. První domovská stránka pro Mariazeller Land byla spuštěna 23. srpna 1997 a nabízela informace o osmi poskytovatelích ubytování v poutním místě Mariazell. Vedle turistických regionů Ausseerland a Montafon se Web stránka z Mariazell se zařadila mezi první turistické oblasti přítomné na internetu hned vedle Ausseerlandu a Montafonu.

Již v prvních letech existovaly ambiciózní iniciativy, od první webové kamery v regionu přes přímý přenos zatmění Slunce až po první samoobslužný informační kiosek v turistické kanceláři. Záznamy o sněhové kalamitě v lednu 2006 a přímý přenos příjezdu papeže Benedikta v září 2007 zaznamenaly také rekordy v přístupech na stránky.

Pokrok mobilních telefonů s internetem byl důvodem pro první mobilní verzi Mariazell Online v roce 2010. O dva roky později byl zřízen asistent poptávky, který hostům umožnil rychle a snadno zadávat dotazy na rezervaci. K 20. výročí v roce 2017 bylo napočítáno celkem 25 milionů návštěvníků. V koronavirové krizi podržel online portál místní obchodníky možností zakoupit poukázky na jejich podporu. Prodalo se jich v celkové hodnotě okolo 200 tisíc EUR. Internet přivedl na poutní místo i v čase zavřených vánočních trhů. Tisíce hostů využilo v roce 2020 mariazellský advent v online podobě.

Mariazell Online je ale mnohem víc než jen jednoduchá domovská stránka. Průběžně aktualizovaná databáze je k dispozici nejen na www.mariazell.at, ale také pro Mariazell Online App (pro Android, Huawei a iPhone) a pro Mariazell Online Info-TV (v mnoha výlohách a hotelových recepcích i v kabelová televize Margreiter). Části dat (obrázky z webových kamer, události, schůzky atd.) jsou také vloženy na jiné webové stránky (Bergfex, magistrát).

Reklama

Všechny nahlášené události jsou automaticky a pravidelně zasílány do regionálních médií a novin k uveřejnění a lze je dokonce denně vytisknout ve formě „pošty pro hosty“ a umístit do hotelů a ubytovacích zařízení.

Mariazell Online je od samého počátku čistě soukromým projektem ing. Wernera Girrera, který není financován ani hrazen žádným veřejným subjektem (turismus, komunita, stát atd.), ale je financován výhradně z příjmů z reklamy zúčastněných společností. Tyto společnosti dostávají od asistenta žádosti nejen odkazy na své vlastní webové stránky, ale také odpovídající požadavky na rezervaci.

Jak se internetová podoba stránky Mariazell Online za posledních 25 let vyvíjela je možné shlédnou na odkazu s mnoha obrázky na www.mariazell.at/geschichte, která zároveň ukazuje jak rychle se internet rozvíjí.Těžko si dnes například představit, že před 25 lety stál přístup k internetu s měsíčním přenosem dat 1,5 GB (což dnes odpovídá například 45 minutám Netflixu) více než 1000 eur měsíčně.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap