Kláštery

Karanténu v klášteře nabízí nově také pauláni na Vranově u Brna. Mohou dojet i lidé s virem

Po bosých karmelitánech od Pražského Jezulátka, kteří ubytovávají ty, kdo potřebují strávit karanténu v izolaci od rodiny ve Fortně na Hradčanech, přichází s podobnou nabídkou také pauláni. Duchovní centrum ve Vranově u Brna je k dispozici nejen těm, kdo se potřebují izolovat od ostatních členů rodiny, ale i pro bezpříznakové držitele viru. Jedna noc v klášteře vyjde na 300 korun. Ubytování mají možnost si objednat i stravu.

 „Pokud jste se nakazili koronavirem Covid -19 a máte bezpříznakový průběh, nebo jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od ostatních členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat v Duchovním centru ve Vranově u Brna. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost nechtěnou situaci využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec – odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici,“ upřesňuje nabídku řeholníků paulánský řeholní kněz Karel Hanslík. 

Pro koho je nabídka určena?

Ubytovat můžeme lidi, kteří jsou covid pozitivní, bez příznaků (nejsme zdravotnické zařízení ani nemáme zdravotní personál), nebo v karanténě. Víme, že strávit pár dnů v tichu by mohlo být potřebné i jen tak bez karantény. Ale teď to bohužel nejde – nařízení vlády zakazuje poskytovat ubytovacích služby, nabídka pro lidi v karanténě je výjimkou.

Vzhledem ke kapacitám trasování hygienou, nebudeme rozlišovat mezi těmi, kdo mají karanténu nařízenou a kdo jsou v ní dobrovolně. Všichni ubytovaní ale budou muset dodržovat pravidla karantény a sami za to zodpovídají – viz web Ministerstva zdravotnictví.

Nabídka je hlavně pro lidi, kteří se potřebují izolovat od ostatních členů domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pokud máte příznaky covid-19, nebo vám není dobře, není Duchovní centrum tím správným místem. Když se váš stav zhorší během pobytu, záleží na vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit nemůžeme.

Nabídku ubytování v Duchovním centrum lze pojmout jen jako místo pro izolaci, nebo si z toho udělejte pobyt v tichu kláštera. Můžete si s sebou vzít knihy či čas využít k meditaci v tichu.

Karanténu lze strávit v Duchovním centru Vranov u Brna. Foto: Dušan Kadlec/Člověk a Víra


Ubytování s wifi i bez wifi

Budete mít pro sebe pokoj, vlastní koupelnu a WC. K dispozici je povlečení a ručníky. V pokoji jsou pohodlné postele, stůl s židlí a skříň. Z pokojů je krásný výhled do klášterní zahrady. Do pokoje si vezměte s sebou přezůvky. Pro poslech hudby nebo přednášek si přivezte s sebou sluchátka, abyste nerušili poslechem sousedy. Všechny pokoje jsou u nás nekuřácké.

Wifi je zatím jen v některých pokojích, ale výhledově bude zavedena do všech – informujte se prosím před příjezdem o aktuální situaci a případně si vezměte s sebou vlastní mobilní data.

Primárně vám nabízíme pokoj. Nebudete se potkávat s dalšími lidmi (ani s těmi, kdo jsou také v karanténě), nemohou sem za vámi chodit návštěvy.


Celodenní stravování. Jídlo bude za dveřmi

Nabízíme možnost plného stravování: snídaně 60,- Kč, oběd 120,-Kč a večeře 80,- Kč, nebo jen částečné – záleží na vaší objednávce

Jídlo vám necháme na chodbě před pokojem, po zaklepání na dveře si je vyzvednete a v pokoji sníte a talíře znovu položíte na stoleček před svým pokojem.

Nebo můžete využít jiných služeb, od kterých jídlo převezmeme a dopravíme ke dveřím vašeho pokoje.

Nebo si můžete dovézt zásobu jídla s sebou a podle potřeby si přiobjednat dokoupení potravin nebo se začít stravovat z místní kuchyně až v průběhu pobytu.

K dispozici budete mít rychlovarnou konvici a sadu jídelního nádobí na pokoji. Čaj, káva a cukr.


Další pomoc na telefonu a jen „přes dveře“

Vyneseme vám odpadky. Vyměníme ložní prádlo a ručníky, ale vaše prádlo prát nebudeme.

Budeme na telefonu, a pokud vám něco bude chybět (nůž, utěrka, drogerie apod. – zkrátka něco, co člověka hned nenapadne si z domova vzít a co nemáme připravené na každém pokoji), můžete zavolat a pokusíme se vám to zajistit.


Příjezd a parkování
a cena

Na čase příjezdu se domluvíme individuálně, můžete přijet autem a zaparkovat na náměstí před kostelem.

S ubytováním a zajištění servisu kolem jsou samozřejmě spojené nějaké náklady. Chceme ale během karantény pomoci těm, kdo budou ubytování opravdu potřebovat. Cena za noc je 300,- Kč za osobu, pro členy jedné domácnosti máme k dispozici i vícelůžkové pokoje. K tomu samozřejmě jídlo, které si objednáte v naší kuchyni a další služby o které požádáte.


Jak se domluvit na ubytování?

Zavolejte na 604 509 455 (o. Karel Hanslík OM)

nebo napište na dc-vranov@katolik.cz

Kdy a kde?

pokud jste v karanténě (nabídka platí od 11. listopadu 2020 do odvolání)

Duchovní centrum Vranov

Vranov u Brna 7

Reklama

66432 Vranov

http://www.dc-vranov.cz/

Foto: Dušan Kadlec/Člověk a Víra

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap