Knihy

Mléčné „Karmelky“ s citáty sv. Terezie z Lisieux mezi novinkami Karmelitánského nakladatelství

Sladké čtení slibuje novinka od Karmelitánského nakladatelství. Vánoční tituly, které právě uvádí na knižní trh, doprovází více než čtvrtkilový balíček cukrovinek s názvem „Karmelky“. Oblíbené mléčné karamelky pochází z Polska, kde mají tyto ručně vyráběné sladkosti již stoletou tradici.

Polští cukráři připravili pro největší české katolické nakladatelství edici těchto svých slavných „Krówek“. Po jejich zabalení do citátů sv. Terezie z Lisieux vznikl originální dárkový a reklamní předmět. Nakladatelství jej doporučuje jako vhodný mikulášský nebo vánoční dárek.  

Reklama

„Karmelky jsou pravé polské Krówki, které jsme nechali vyrobit v Polsku. Grafiku obalů navrhlo Karmelitánské nakladatelství,“ uvedla k novince Eva Spišáková z tiskového střediska České biskupské konference, která je od roku 2019 vlastníkem nakladatelství.

Karamelky s mléka, cukru a másla jsou oblíbeným polským suvenýrem. Na trhu se objevily již před 100 lety. Světový věhlas jim dal cukrář Feliks Pomorski. I přes pohnuté osudy země v průběhu 20. století, se značka i receptura zachovala. Sladkost pojmenovaná podle kravičky na obalu jednotlivých bonbónů vyrábí v Polsku řada společností. Dodnes v obci Milanówek působí i rodinná firma tvůrce prvních „Krówek“.

Foto: Karmelitánské nakladatelství s.r.o.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap