Kláštery

Lidé přispívají dominikánům na novou techniku pro živé přenosy z Dominikánské 8

Dominikánská 8 – místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze brzy osloví své diváky kvalitním obrazem a zvukem. Přednášky a diskuze, které začali dominikáni vysílat online prostřednictvím YouTube kanálu nahradily programy s hosty přímo v barokním refektáři kláštera.  Řeholníci však při zahájení podzimního vysílání zjistili, že vysílání s provizorním vybavením nejde dělat kvalitně. Rozhodli se proto nakoupit techniku. S digitalizací jim pomáhají dárci, kteří se skládají na vybavení za 100 tisíc korun.

„Po jarním výpadku jsme na podzim vstoupili do digitálního prostoru. Zvukové záznamy jsou na soundcloudu. Začali jsme i live-streamy. Narazili jsme ale na technické limity našeho vybavení. Bez přiměřené techniky to prostě na přijatelné úrovni nejde,“ uvedl dominikán Benedikt Tomáš Mohelník OP, který se v polovině října prostřednictvím krátkého videa obrátil na diváky s prosbou o příspěvek na pořízení dvou kamer, výkonného počítače a další potřebné vysílací techniky.

Řeholníci už objednali techniku na digitalizaci barokního refektáře

Reakce příznivců Dominikánské 8 jej mile překvapila. Do měsíce byla k dispozici polovina potřebné částky. „Pocit vděčnosti vůči vám všem, kteří jste poslali celkem 53.500,- Kč, je veliký. Abych byl konkrétnější. Za tuto částku už lze pořídit výkonný počítač a jednu kameru. Ještě chybí na druhou kameru, monitor, software, kabely, instalaci,“ informoval dominikán Benedikt Tomáš Mohelník na Facebooku před týdnem. Nyní je částka na účtu sbírky na třech čtvrtinách cílové sumy.

Reklama

K digitalizaci dominikánského kláštera už chybí jen krůček. „Oslovili jsme dodavatele video techniky pro náš barokní refektář. Má to dva důvody – uvolňování covid-opatření umožňuje zase zvát alespoň panelisty k nám do sálu a streamovat a díky vaší štědrosti máme vybráno už 73.000,- Kč!!! Věříme, že zbývající část do 100.000,- nakonec taky vybereme. Děkuji všem laskavým dárcům!“ Informoval P. Benedikt Tomáš Mohelník OP na Facebooku.

Jak můžete dominikány podpořit, se dozvíte na tomto odkazu.

Aktuální program Dominikánské 8 na www.dominikanska8.cz.

Fotka od TheArkow z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap