Cesta je cíl

Pomozme těm, kdo celý život putují s bílou holí, příspěvkem na Bílou pastelku

Vyprázdněné ulice, zavřené střední školy a sociální distanc hrají proti sbírkové kampani Bílá pastelka. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých přesto ve dnech 12. až 14. října vyšle do ulic 500 dvojic dobrovolníků, které budou kolemjdoucím nabízet symbolickou pastelku s bílou tuhou.

Reklama

500 dobrovolnických dvojic s pastelkami

„Nevzdáváme to ani v současné situaci, která nám příliš nepřeje,“ informují před zahájením 21. ročníku sbírky její organizátoři a dodávají: „Může se stát, že žádnou z dvojic s pastelkami nepotkáte. Přispět můžete online pomocí QR kódu, na účet sbírky nebo DMSkou. Děkujeme!“

„Pokud nemůžete vyrazit do ulic nebo raději pohyb venku omezujete a přesto byste rádi na služby pro nevidomé a slabozraké přispěli, můžete poslat již nyní příspěvek z domova nebo práce,“ uvádí oficiální web sbírky https://www.bilapastelka.cz/. Na tomto webu lze využít k odeslání příspěvku také darovací platformu Darujme.cz.

Jak lze letos přispět?  

  • pomocí QR kódu
  • DMS ve tvaru DMS PASTELKA 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777
  • bezhotovostní platbou na sbírkový účet 8888332222/0800.
  • Přímo z webu sbírky https://www.bilapastelka.cz/ prostřednictvím darovací platformy.

Od zahájení sbírky Bílá pastelka
v roce 2000, se v ulicích 224 měst podařilo oslovit statisíce dárců
a rozdat celkem 3 370 000 pastelek.

Na co Bílá pastelka přispívá?

Podporou sbírky přispíváte na nácvik chůze s bílou holí nebo výcvik vodících psů pro nevidomé. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých z výtěžku sbírky financuje také zaměstnávání zrakově postižených, jejich výuku práce na počítači, knihovnu digitálních dokumentů a další služby pro nevidomé.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap