Cesta je cíl

Vlčí doupě, Neděle v rodině i Roráty 2020 mají mobilní aplikaci od faráře z Dolního Němčí

Farář z Dolního Němčí na Slovácku P. Petr Hofírek je podepsán pod nejednou mobilní aplikaci, kterou si tisíce lidí stáhly do svého mobilu. Jednou z prvních byly „Postní kapky“ na které navazovaly „Velikonoční paprsky“. Jarní a podzimní lockdown a omezení návštěvnosti kostelů jej přiměly zapracovat na inovacích již dřívějších aplikací a spuštění nových. Aktuální novinkou je aplikace „Roráty 2020“ a „Vlčí doupě“, které reaguje na videokatecheze P. Romana Vlka.

Apky pomáhají s prožíváním neděle v kruhu rodiny

Pro orientaci v online světě při hledání bohoslužby, duchovního slova nebo tipy na prožívání neděle a svátků v kruhu svých nejbližších nabízí kněz „ajťák“ hned několik možností. Aplikace „AudioKostel“ slouží ke sledování živých přenosů bohoslužeb. Ale nejen to. Doplňkem jsou „Kapky naděje“ a „Slova moudrosti“ s duchovním zamyšlením a citáty. „Neděle v rodině“ spolupracuje na obsahu s Katechetickým centrem olomoucké arcidiecéze a texty pro nedělní liturgii připravené karmelitánem Vojtěchem Kodetem.

Reklama

Další aplikací, z níž se do mobilů šíří různá moudra je apka „Setkání se slovy“. P. Petr Hofírek ji vyvíjí od roku 2018 a říká o ní: „Když se myšlenka oblékne do slov, může se tak šířit k dalším lidem.“ Každý den se jejím prostřednictvím uživatelé setkávají s citáty, které již někoho oslovily a byly poslány dál k obohacení dalších. Přispět do obsahu může každý. „Pokud tě osloví nějaká myšlenka, pošli ji formulářem „POŠLI CITÁT“ a může se tady objevit,“ vyzývá ke spolupráci autor aplikace.

Roráty v mobilu a spolupráce s knězem „youtuberem“

Aplikace na dobu adventní „RORÁTY 2020“ je aktuální právě pro nadcházející čtyřtýdenní adventní dobu příprav na vánoční svátky. Roráty – adventní písně zpívané za ranního svítání před bohoslužbou, si z této aplikace můžete přímo pustit a najdete k nim i notový zápis a texty. Kromě zpěvů do nich P. Petr Hofírek naprogramoval také různé modlitby a žalmy vhodné právě pro adventní dobu.

Ve spolupráci s knězem olomoucké arcidiecéze P. Romanem Vlkem, který se díky pandemii stal knězem „youtuberem“, vzniklo „Vlčí doupě“. Mobilní aplikace doplňuje cyklus nedělní kázání, které P. Roman pravidelně připravuje ve formě krátkých videí a publikuje na internetu. „Vlčí doupě“ umí přehrávat již jednotlivá videa, nabízí aktuální soutěže, moudra a další bonusy. Součástí aplikace je také přehled článků, které se o evangelizačním projektu otce Romana Vlka dostaly do médií.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap