Kláštery

V klášteře Stift Heiligenkreuz ve Vídeňském lese nabízejí čokoládové oplatky z Bílé Vody

Největší rakouský mužský klášter Stift Heiligenkreuz ve Vídeňském lese, kde působí cisterciáčtí mniši, pozval své příznivce do svého klášterního obchodu. Vánoční nákupy lze nyní uskutečnit jen online a řeholníci tak svůj obchod provozují jako e-shop. Mezi produkty s logem kláštera nabízejí tradiční lázeňské oplatky upečené v hostiárně v Bílé Vodě u Javorníka. „Jejich koupí podporujete sociální projekty české Charity,“ informují své zákazníci cisterciáci.

„Vánoční dárky si můžete nyní jednoduše nakoupit online v klášterním obchodě,“ informuje tisková zpráva kláštera Stift Heiligenkreuz s tím, že stejně jako ostatní prodejny v Rakousku, je i jejich „Klosterladen“ na dobu neurčitou uzamčený.  Nic však nebrání tomu, aby se z kláštera nemohli k zákazníkům dostat balíčky z jejich produktů. Mezi novinkami se objevil olej lisovaný z dýňových semen, bavlněná nákupní taška s logem kláštera, rouška i již zmíněné charitní oplatky z Bílé Vody s čokoládovou příchutí.

Reklama

České oplatky i 100 % bio dýňový olej z klášterního pole

„Lahodné plněné oplatky ve sladkých variantách. Oplatky jsou vyráběny hlavně ručně a neobsahují žádné chemické konzervační látky,“ upozorňuje klášterní obchůdek na výrobek pocházející z České republiky. Dýňový olej je naopak čistě klášterním produktem na který jsou v klášteře zvlášť pyšní. „Je to 100% čistý bio dýňový olej vyrobený z dýňových semen ekologického zemědělství Stift Heiligenkreuz. Dýňová semínka se drtí v kamenném mlýně podle staré tradice. Toto mletí, které se již zřídka používá, dává klášternímu dýňovému oleji nezaměnitelnou, ořechovou a intenzivní chuť.“

Hlavní nabídkou klášterního obchodu jsou knihy, nahrávky gregoriánského chorálu a originální dárkové předměty inspirované klášterem.  „Bavte se procházením v našem obchůdku,“ zvou řeholníci do e-shopu Klosterladen Stift Heiligenkreuz.

Foto: www.stift-heiligenkreuz.org

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap