Poutní stezky

Poutní sezónu na poutní Skokovské stezce zahájí pěší putování od 4. do 6. 7.

Tradiční zahájení hlavní letní poutní sezóny ve Skocích a na Skocké stezce v roce 2024 proběhne ve čtvrtek 4. července 2024 v klášteře premonstrátů v Teplé, kdy opět společnou poutí vyrazí poutníci s kopií dobrotivého obrazu P. Marie Pomocnice ze Skoků na Skockou stezku.

Pořadatelé účastníkům, kteří budou chtít být individuálně ubytováni v některém z penzionů na trase putování, doporučují včasné zajištění ubytování (to poutníkům nezajišťujeme). Ostatním účastníkům nabízí nocleh pod širákem nebo pod přístřeškem, s vlastním spacákem a karimatkou, případně možnost stanování ve vlastním stanu.

Přihlásit se na společné putování můžete prostřednictvím přihlášky, kterou najdete níže, a jejím odesláním na email podstrechou@email.cz nebo stezkaskoky@email.cz. 

Stravování je v zásadě individuální z vlastních potravin nebo v některém stravovacím zařízení (restaurace a hospody najdete v Teplé, Útvině a Toužimi), obchody nebo večerky jsou jen v Teplé, Krásném Údolí, Útvině a Toužimi, na trase počítejte s tím, že tam nejsou žádné hospody či občerstvení (v rámci možností zajišťujeme občerstvení po trase) a není dostupná pitná voda. V etapových místech lze po předchozí domluvě (při prezenci na startu, příp. na začátku příslušné etapy) domluvit zajištění jídla (v Nežichově večeři a snídani, v Sedle nebo Krásném Údolí dovoz oběda, v Toužimi snídani a ve Skocích večeři). 

Reklama

Pro účastníky zajistíme možnost převozu zavazadel a řidičů vozidel mezi etapovými místy. 

Doporučený účastnický příspěvek na jednoho poutníka a den je 25,- Kč.   

Pokyny ve formátu .pdf ke včetně itineráře pouti je ke stažení ZDE.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap