Poutní stezky

Poutnický spolek Ultreia vytváří portál sdíleného ubytování „Postel pro poutníka“

Nedostatek ubytování podél poutních cest, které se rozvíjejí po celé České republice, může vyřešit platforma „Postel pro poutníka“. S nápadem pomoci internetové aplikace spojit ty kdo putují s těmi, kdo mají možnost je ubytovat, přišel poutnický spolek Ultreia. Na realizaci nového portálu, který bude řešit nedostatek ubytování, právě běží kampaň na dárcovské platformě Darujme.cz.

Aplikace „Postel pro poutníka“ má být přesně tím, co poutníci potřebují – najít levné místo k přespání blízko poutní trasy. „Nedostatek dostupného ubytování na českých poutních trasách je něco, co chceme změnit. Vytváříme platformu, kde se propojí poutníci s hostiteli, kteří nabízejí místo pro přespání. Všimli jsme si ochotných poutníků, kteří si vzájemně nabízejí ubytování a rozhodli se je spojit,“ popisují projekt zástupci zapsaného spolku Ultreia na dárcovském webu.

Reklama

Cílem sbírkové kampaně je získat na rozjezd této nové služby částku 30 tisíc korun. Má sloužit k zaplacení dvou programátorů, kteří stránku naprogramují a na samotný rozjezd platformy. Pokud vše půjde dobře, spustí Ultreia pilotní verzi systému k otestování už v letošní poutnické sezóně. Na získání cílové částky má zadavatel projektu více než 300 dní.

Více k projektu „Postel pro poutníka“ najdete na Darujme.cz.

Fotka od Shon Flaherty z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap