Poutní místa

S Pražským hradem se zavřela také katedrála. Dovnitř jen virtuálně nebo na online mši

Ani jako poutníci, ani jako turisté. Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha je na minimálně dva týdny veřejnosti nepřístupná. Z rozhodnutí Kanceláře prezidenta republiky je areál Pražského hradu od 12. 10. do 25. 10. pro veřejnost uzavřen. Lidé se tak nedostanou ani do katedrály. Na bohoslužby, které zde budou slouženy, se mohou zájemci podívat prostřednictvím internetu.

Reklama

Nahlédnout do katedrály prostřednictvím online přenosů bude možné již tento čtvrtek 15. října v den svátku sv. Lukáše, patrona lékařů. Mši svatou bude v 17.00 hodin celebrovat pomocný biskup pražský Mons. Zdenek Wasserbauer. „Tato mše svatá měla být pro lékaře, pracovníky ve zdravotnictví a vedení zdravotnických zařízení.  Z důvodu koronavirových opatření a uzavření Pražského hradu není možné se této mše sv. zúčastnit. Přesto budu tuto poutní mši svatou v katedrále u lebky sv. Lukáše sloužit, ale jen s nutnou asistencí,“ uvedl biskup Wasserbauer.

Další přímé přenosy z pražské katedrály bude možné sledovat v neděli v 10.00 hodin. Přenosy z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha jsou vysílány prostřednictvím portálu https://katedrala.tv/.  

Na virtuální prohlídku se můžete prostřednictvím webu katedrály dostat kdykoliv.

Fotka od kirkandmimi z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap