Poutní stezky

Salesiáni spustili online platformu sdíleného putování. Každý kilometr se počítá

I přes zavřené hranice lze doputovat třeba až do Jeruzaléma. Vzdálenost delší než tři tisíce kilometrů urazí společně poutníci tím, že se vydají na krátkou procházku okolo svého bydliště. S nápadem postavit poutnickou platformu s takto sdílenými uchozenými kilometry přišli salesiáni z Brna-Žabovřesk. Aplikaci s názvem Putování za Světlem spustili 1. neděli adventní a informovali o ní ty, kdo sledovali komunitní mši svatou online. Aktivita má sloužit k hlubšímu prožití postní doby a boji s pandemií.

Poutník se vydává na cestu a nese si sebou úmysl putování. Osobní i společný

„Putujeme životem a často ztrácíme ze zřetele cíl. Abychom znovu našim cestám a našemu životu vraceli smysl, je třeba občas opustit zajeté koleje a udělat něco jinak,“ vysvětlují salesiáni důvod, proč přišli s nápadem vyburcovat ke krátkým poutním cílům veřejnost. Jako pouť v aplikaci započítávají každou ujitou, uběhnutou nebo na kole ujetou trasu, kterou poutník obětuje za daný úmysl. Může to být i cesta do práce, do obchodu nebo rodinný výlet. Zaregistrovaní poutníci mohou své kilometry vkládat do systému. Všichni se tak podílejí na prvním cíli putování, kterým je Jeruzalém. Další metou bude Řím a pak Santiago de Compostela.

Salesiáni na webu budou zveřejňovat inspirace a duchovní zamyšlení, která lze využít při individuálních poutích. V první z nich se zamýšlejí nad rozdílem mezi poutníkem a výletníkem. „Pouť není jenom takový výlet po okolí. Pouť má v sobě vždycky něco navíc. To něco navíc je už otisknuto v úmyslu, se kterým putuješ, ale můžeš jít ještě dál. Tady najdeš různé inspirace a výzvy na cestu, ať už jsi poutník, který sotva začal chodit, nebo poutník s tisíci kilometrů v nohách.“

Reklama

Mezi poutními úmysly je nyní například úmysl za obrácení Českého národa a za ukončení pandemie koronaviru, za světový mír, za víru, za mladé, kteří se připravují na manželství, za to, aby se děti mohly vrátit do škol bez roušek a další. Úmysly vkládají do aplikace sami uživatelé. Stejně do ní mohou vkládat fotografie z míst, které při své pouti navštívili.

Více o platformě Putování za Světlem najdete na https://putovanizasvetlem.cz/

Fotka od pasja1000 z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap