Cesta je cíl

Série zimních promluv z hradčanské Fortny zahájena. Nové podcasty každé pondělí a pátek

S filosofem Janem Sokolem zahájila hradčanská Fortna další sérii duchovních zamyšlení vysílaných přes internet ve formě podcastu. Zakladatel a první děkan Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy se v prvním dílu „U ambonu“ odvysílaném 8. ledna věnoval tématu „Stvoření“. Při hlásání „Slova na neděli“ se bude každý pátek střídat šestice řečníků.

Až do Velikonoc budou posluchače provázet filosof Jan Sokol, akademický sochař a horolezec Otmar Oliva, zdravotní sestra Anna Krutská  z hospice Cesta domů, religionista a kazatel Církve bratrské Pavel Hošek, vikářka Českobratrské církve evangelické Anna Pokorná a speciální pedagožka Běla Bédi, která působí ve škole pro děti s kombinovaným postižením. Pondělní pětiminutové podcasty nabídne bosý karmelitán P. Petr Glogar – převor kláštera Fortna na Hradčanech P. Petr Glogar, OCD.  Jeho příspěvky mají být inspirací pro každý nový pracovní týden.

Reklama

Jarní promluvy vyšly knižně v Portálu

Všechny již odvysílané příspěvky jsou k dispozici na webu Fortny – Fortna – kláštera Řádu bosých karmelitánů přímo na Hradčanech. Nová série promluv navazuje již na dvě přechozí, které karmelitáni ve spolupráci s týmem spolupracovníků připravili již na jaře a na podzim loňského roku. Jarní promluvy vydalo nakladatelství Portál knižně. V publikaci s názvem „U ambonu“ vyšla kázání kněží Ladislava Heryána, Josefa Prokeše, Pavla Poly, Petra Glogara, Tomáše Rouleho a Petra Vacíka.

Na první úspěšný projekt, který způsobil jarní lockdown a zavřené kostely, navázal klášter Fortna další sérii duchovních příspěvků s názvem „U ambonu podruhé“.  Slovo na neděli od května do Vánoc 2020 připravovali kazatelé Jan Hanák, Ladislav Heryán, Petr Glogar, Josef Prokeš, Pavel Pola a Petr Vaďura. Slovo na týden nabízeli režisérka Jaroslava Šiktancová, teoložka Barbora Šmejdová, publicista Bob Fliedr, žurnalistka Marcela Kašpárková a teolog Robert Svatoň.

Záznamy všech odvysílaných podcastů jsou k dispozici na webu kláštera Fortna www.fortna.eu.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap