Cesta je cíl

Projekt mladých moderátorů „Ecclesia podcast“ chce růst. Peníze na mikrofony shání na Hithitu

Jsou mladí, mají spoustu otázek a chtějí o nich diskutovat s lidmi z katolické církve. Založili projekt Ecclesia podcast a začali na internetu každé dva týdny vysílat rozhovory s odborníky, jenž mají k různým tématům co říct. Odvysílali již 40 epizod se známými i méně známými osobnostmi. A mají chuť v tom pokračovat. Aby mohli projekt rozhovorů dál rozvíjet a nabídnout posluchačům kvalitu zvukových nahrávek, potřebují nakoupit lepší techniku. Peníze na investici hledají prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Hithit.com. Do cílové částky jim však zbývá ještě 40 % a do konce sbírky už jen pár dní. Pomůžete?

Co to je podcast?

A co je to vlastně ten podcast? Ještě před pár lety toto slovo téměř nikdo neznal ani nepoužíval. Nyní na internetu najdete řadu téměř nekonečně dlouhých rozhovorů s herci, zpěváky a dalšími populárními osobnostmi, které dokáží posluchače bavit celé hodiny. Tento systém rozhovorů, které lze snadno připravit a nabídnout posluchačům nebo divákům vymyslel v roce 2004 Adam Curry. Začal tím do jisté míry konkurovat rozhlasu. Kdo dělá „podcasting“ umísťuje zvukové záznamy na internet ve formě souborů ve formátu MP3 nebo i jako videa na YouTube a další sociální sítě.

Na počátku nebyl žádný křesťanský podcast

Když se parta mladých, která dnes tvoří tým moderátorů Ecclesia podcast začala v roce 2018 tímto tématem zabývat, neexistoval ještě v České republice žádný křesťanský podcast. Rozhodli se založit vlastní. „Chtěli jsme vytvořit nezávislý projekt s cílem pokládat náročné a někdy i kontroverzní otázky, a zvát si experty na různá témata. Chtěli jsme mít prostor jak pro hlubší témata, tak pro lifestylové otázky. V lednu 2019 jsme přivítali prvního hosta – Marka Orko Váchu. S ním jsme diskutovali o postojích katolíka k Istanbulské úmluvě nebo moderním problémům lékařské etiky. A tak nás to chytlo, že jsme museli pokračovat dál!“, popisují své začátky Karolína Němcová, Marek Jílek, Kateřina Němcová, kteří stáli na začátku Ecclesia podcast.

Reklama

Již 40 epizod se zajímavými hosty

Co dva týdny k nim do improvizovaného studia přicházeli další a další hosté. „Zvali jsme si experty i inspirativní osobnosti. Zajímala nás témata jako: sexuální zneužívání v církvi (Marek František Drábek), církevní restituce (Stanislav Přibyl), homosexualita a církev (Lukáš Engelmann), zasvěcený život a řád Bosých karmelitek (sestra Sára), politická angažovanost a občanská zodpovědnost (Mons. Václav Malý, František Talíř), exorcismus (Jiří Korda), křesťané v době koronaviru (Mons. Tomáš Holub, prof. Tomáš Halík), novokněžství (Miro Auxt), nebo církevní ekonomika  (Karel Štícha),“ dodávají iniciátoři projektu.

„Chceme nabídnout kvalitní zvuk a pracovat na sobě“

Dnes je jich v týmu už šest a tuto novou platformu pro vzdělávání zejména mladých posluchačů chtějí dál rozvíjet. Pomoci jim v tom má i finanční pomoc ze sbírky na Hithitu. „Chceme zlepšit profesionalitu a posluchačský prožitek, dosah a náš podcast posunout o level dál,“ vysvětlují. Prostředky získané ve sbírce by chtěli investovat do kvalitnějšího zvuku. Koupit lepší mikrofony a další vybavení nahrávacího studia. Pracovat chtějí i na sobě. „Prostřednictvím školení a kurzů rétoriky chceme také zvyšovat profesionalitu našich moderátorů,“ dodávají.

Ponožky, knihy, víno i večeře s pomocným biskupem

Za podporu jejich úsilí nabízejí řadu odměn. Některé jsou symbolické, jiné ve formě hmotného dárku nebo zážitku. Můžete mít Ecclesia podcast ponožky, svíčku, láhev vína nebo čokoládu. Ale také knihy s podpisem hostů, kteří se již před mikrofonem objevili. Mezi odměnami jsou i netradiční zážitky ve formě večeře s pražským pomocnými biskupy Václavem Malým nebo Zdeňkem Wasserbauerem. Mladí moderátoři vám zařídí i soukromou prohlídku pražského arcibiskupství. Za podporu jejich moderátorského úsilí se můžete stát i aktérem některé z epizod a sami klást otázky pozvanému hostu. Lákavá nabídka může být odměna, když se mecenáš Ecclesia podcast stane hostem jednoho z pořadů. Kdo by rád poznal tuto tvůrčí partu mladých moderátorů, že s týmem „podcasterů“ zajít za odměnu na pivo. Poslední aktualizovaná nabídka potěší milovníky vína. Při výběru odměny ve formě láhve z vinařství Maršovice dostane jedno víno navíc. Vychutnat si jej můžete u některého z dílů Ecclesia podcast.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap