Poutní místa

V Plzni se po lockdownu otevírá věž katedrály, z níž jsou vidět Alpy

Nejen vrcholky Šumavy, ale při dobré viditelnosti dohlédnete z věže plzeňské katedrály sv. Bartolomeje až do Alp. Nejdříve však musíte k ochozu s vyhlídkou zdolat 300 schodů. Zda jsou vrcholky hor již pod sněhem, se mohou turisté přesvědčit už ve čtvrtek 3. prosince. Plzeňská věž se po nucené přestávce vyvolané vládními omezeními, opět otevírá.

Reklama

Návštěvníkům je k dispozici otevírací doba od 10.00 do 18.30. Poslední vstup na věž je v 18.00 hodin. Za vstup do věže se platí. Lístek pro dospělého vyjde na 50 Kč, děti se do věže dostanou za 25 Kč, důchodci zaplatí 35 Kč. Když jde na věž celá rodina, jedno dítě má vstup gratis.

Věž katedrály sv. Bartoloměje je s výškou 100 metrů nejvyšší kostelní věží v Česku a o tom, jak převyšuje okolní kopce, se dokonce zpívá v lidové písničce. Ve svém repertoáru ji má i kapela Semtex.

Volné místo v pokladně

Plzeňské biskupství aktuálně nabízí volné pracovní místo přímo v této unikátní věži. Náplň práce na půl úvazku je administrativní činnost, prodej vstupenek a suvenýrů a průvodcovská činnost. Kdo by měl o místo zájem, musí být komunikativní, umět se domluvit aspoň jedním světovým jazykem a mít maturitu nebo výuční list. Více o volné pozici na webu biskupství www.bip.cz.

Fotka od Makalu z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap