Kláštery

V adventní Fortně na Hradčanech bude během adventních večerů hřát oheň

Karmelitánský klášter na Hradčanech, který se během roku proměnil v duchovní centrum Fortna, lze opět navštívit. Přijít zde můžete po uvolnění protipandemických opatření od 3. prosince. Otevřeno zde bude každý všední den. Během adventu bude od 17.00 do 19.00 hodin na zahradě kláštera plát oheň.

Co vše je zase otevřeno?

Do Fortny se dostanete přes kostel každý všední den od 9 do 19 hodin. Otevřena je také křížová chodba v přízemí, zahrada, velký sál a kostka nad Prahou. Do horních pater a dalších označených částí není dovoleno vstupovat. Bydlí tam lidé, kteří si Fortnu vybrali jako místo pro trávení karantény.

V neděli od 10 do 12 hodin bude otevřen jen kostel.

Co lze ve Fortně teď v zimě dělat?

Najdete zde tiché místo, kde se lze zastavit uprostřed dne a jednoduše se jen nadechnout a vydechnout. U ohně, který v klášterní zahradě bude hořet každý adventní den od 17 do 19 hodin se lze ohřát, přiložit polínko a projít si jednoduchou adventní aktivitkou, kterou pro vás připravili bosí karmelitáni od Pražského Jezulátka.

Reklama

Po celý den budou pro návštěvníky na různých místech kláštera připravené stolečky a židle. „Můžete se jen tak posadit a být chvíli sami v tichu, přečíst si knížku. V budoucnu tu budou stolečky i pro větší skupinky na popovídání, teď jsou ale místa v rámci rozestupů spíše po jednom,“ nabízejí karmelitáni. Využít lze také Spiritual points.

Kdo hledá ticho a klid, může se i ubytovat

Od pondělí 7. 12. do 22. 12. je možné se na Fortně na pár dní ubytovat a odpočinout si po náročné době nebo uprostřed ní. Současně dál zůstává v platnosti nabídka „zavřít se do kláštera“ pro lidi v karanténě. Prostory pro ty, kdo si přišli do kláštera odpočinout a pro ty, kdo zde chtějí prožít karanténu jsou bezpečně oddělené.

Více o aktuální nabídce Fortny na www.fortna.eu.

Fotka od Natasha G z Pixabay
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap