Knihy

První průvodce Poutní místa Česka je na světě! Kampaň na Hithitu podpoří vydání druhého svazku

Církevní historik Michal Bařinka zaujal před rokem nápadem na zmapování poutních míst České republiky. Po úspěšné crowdfundingvé kampani na platformě Hithit.com získal od dárců a předplatitelů podporu na vydání prvního ze tří svazků Poutní místa Česka. Knihu se podařilo nedávno vydat a autor do ní zakomponoval prvních 50 významných poutních lokalit v Karlovarském, Ústeckém, Libereckém Královéhradeckém a Středočeském kraji a přímo v hlavním městě Praha. Rozpracované má další dva díly. Na svazek Poutní místa Česka II. sbírá prostředky v nové kampani.  Na Hithitu si příští vydání předplatily již stovky lidí. Podpořit dílo můžete až do 28. dubna 2024.

Zakladatelské legendy, historie, kuriozity a fotografie 50 poutních míst

Cílem autora jednotlivých svazků je umožnit čtenářům poznávat místa, která byla obyvateli daných regionů hojně navštěvovaná při náboženských poutích. Vlivem sekularizace však řada poutních kostelů upadla v zapomnění a o jejich existenci a kráse vědí jen místní patrioti. Proto se Michal Bařinka fundovaně pustil do osvěty a v knize nejen popisuje ale také čtenářům vysvětluje zajímavosti a kuriozity, které návštěvník bez odborného vzdělání běžně nezjistí či sám nerozpozná. „U každého poutního místa je uvedena jeho zakladatelská legenda, stručná historie a nechybí ani popis jeho současného stavu a vybavení koncipovaný jako prohlídka dané památky. Text vždy doprovázejí aktuální fotografie exteriéru, ale také unikátní záběry z interiéru příslušné svatyně,“ uvádí autor jedinečného díla, které slouží jako pozvánka k návštěvě nejen pro poutníky, ale i turisty. „Takto pojatý průvodce na našem knižním trhu dosud zcela chyběl. Publikace Poutní místa Česka se dozajista stane nepostradatelným průvodcem nejen pro poutníky, ale také pro všechny milovníky historie, obdivovatele církevních památek a zájemce o duchovní život našich předků,“ dodává autor.

Kmotrem prvního dílu se stal poutník Petr Hirsch

Reklama

První svazek byl slavnostně představen čtenářům 20. února v dobřichovické knihovně. Patronem při „křtu knihy“ se stal poutník, poutnický průvodce a místopředseda spolku Ultreia z. s. Petr Hirsch. Nejjednodušší a současně nejlevnější způsob objednání knihy Poutní místa
Česka I. představují webové stránky: www.poutnimistaceska.cz.

Poutní místa Česka II. zavedou čtenáře do dalších čtyř českých krajů

Michal Bařinka má rozpracovány další dva svazky. V období od 14. března do 28. dubna 2024 probíhá sbírka na portálu www.hithit.com na podporu vydání druhého dílu turistického průvodce Poutní místa Česka. „Pokud se vám již vydaný první díl líbí a zajímají vás poutní místa v dalších krajích Česka, prosím vás o laskavou podporu této sbírky na portálu
Hithit. Vydání nové knihy je totiž přímo závislé na úspěchu této sbírky,“ uvedl ke kampani Michal Bařinka a dodal, že zakoupením knihy Poutní místa Česka II. v předprodeji umožníte vznik této publikace a nadto ji získáte za výhodnější cenu. V knize Poutní místa Česka II. bude zpracováno nových 50 poutních míst z dalších čtyř krajů Česka (Plzeňský kraj, Jihočeský kraj, Kraj Vysočina a Pardubický kraj). Způsob zpracování včetně grafického provedení bude stejný jako u již vydané publikace.
https://www.hithit.com/cs/project/12649/knizni-pruvodce-poutni-mista-ceska-ii-putovani-pokracuje

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap