Knihy

Inspirací k vydání básnické sbírky „Cesta do Asissi“ bylo putování ke sv. Františkovi

Hráli společně v české bluegrassové kapele Poutníci a skutečné putování si vyzkoušeli v roce 2014 poutí do italského Asissi. Řeč je o mandolinistovi Jiřím Plockovi a Luboši Malinovi, který ve skupině Poutníci hrával na banjo. Společná cesta dvou přátel byla pro jednoho z nich inspirativní natolik, že podle ní pojmenoval svou první sbírku básní.

Publicista a redaktor Jiří Plocek (v minulosti poutnický mandolinista) pojal cestu do Assisi jako symbol cesty životem, plné křižovatek a zákrut, jejíž smysl se vyjasňuje postupně jako putování k sobě samému.

Za obrazový doprovod si zvolil grafickou tvorbu Luboše Maliny (bývalý poutnický banjista a současný multiinstrumentalista ve skupině Druhá tráva), jenž technikou suché jehly i lyrickým pojetím témat nezapírá vliv Bohuslava Reynka.

Poutníci jsou česká bluegrassová skupina, vzniklá v roce 1970. Největších úspěchů dosáhli v letech 1979–1991, kdy byl členem skupiny banjista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a další hráč na banjo Luboš Malina, který je považován za jednoho z nejlepších českých banjistů a který hraje také na mnoho jiných nástrojů.

Obsah básnické sbírky „Cesta do Assisi“.

Cesta

Na cestě

Noční láska

Noc

Semínko

Úděl

Vyznání

Na útěku

Píseň poutníka

Slavnost Nanebevstoupení

Na konci světa /Cabo Finisterre/

Veliká láska

Zrcadlo

Muž tisíce tváří

Reklama

U přítele

Epilog

Knihu vydalo nakladatelství Galén.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap