Knihy

Modlitba, která mi změnila život

Pro mnoho lidí je modlitba dost obtížná záležitost. Co by se ale stalo, kdybyste objevili jednoduchou modlitbu, která to změní a přivede vás ke zdroji Boží přítomnosti ve vašem životě? O to se pokusil autor knihy vycházející z ignaciánské spirituality Jim Manney. Čtenářům v pěti kapitolách představuje pět základních kroků modlitby zvané examen, kterou rozvinul zakladatel jezuitů sv. Ignác z Loyoly. „Modlete se za světlo, děkujte, zhodnoťte svůj den a postavte se čelem k tomu, co je špatně.“ Těchto pět kroků může změnit pohled na modlitbu i život těch, kdo se modlí, jak se to přihodilo i samotnému spisovateli.

Autorem průvodce modlitbou je americký publicista a redaktor Jim Manney, který působil jako vedoucí redaktor nakladatelství Loyola Pres. Spolupracoval s mnoha velkými současnými spisovateli vycházejícími z ignaciánské tradice, jako je např. James Martin. Napsal řadu knih o duchovním životě vycházejících z moudrosti ignaciánské spirituality.

V knize s názvem „Modlitba, který mi změnila život“ představuje křesťanům 500 let starou formu, která změnila jeho vnímání modlitby a způsob, jakým se modlil. Jde o modlitbu zvanou examen, kterou rozvinul sv. Ignác z Loyoly, aby přivedl člověka k neustálému vědomí Boží přítomnosti. To, co dělá tuto modlitbu tak silnou, je její schopnost rozptýlit falešnou představu, že Bůh je někde „tam nahoře“, odtržený od našich každodenních úkolů a starostí. Místo toho nás examen zve ke vztahu s Bohem, který si přeje být osobně přítomný v konkrétních životech těch, které stvořil. Díky pěti jednoduchým, ale účinným krokům se můžeme každý den setkávat s Bohem, jehož přítomnost v našich životech může změnit celý svět.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap