Poutní místa

Českomoravská Fatima Koclířov zve na Sympozium „Fatima – naše naděje“ a inauguraci kopie kapličky zjevení Capelinhy

Českomoravská Fatima zve v sobotu 2. září do Koclířova u Svitav na slavnostní inauguraci repliky Capelinhy střední a východní Evropy. Kopie kapličky z mariánského poutního místa v portugalské Fatimě byla postavena v areálu poutního místa v Koclířově už v loňském roce, nyní byla stavba zastřešena a bude symbolicky předána zástupcům biskupských konferencí 13. zemí střední a východní Evropy. Slavnost zapadá do vícedenního programu teologicko-pastorálního sympozia „Fatima – naše naděje“, které Koclířov hostí ve dnech od 31. 8. do 3. 9. 2023.

Zjevení Panny Marie třem pasáčků ve Fatimě v roce 1917

Víkendová událost v Koclířově nabídne bohatý duchovní program a řadu přednášek. Místo navštíví tisíce poutníků a vrcholní představitelé katolické církve z České republiky a dalších evropských zemí. Českomoravská Fatima přivítá také rektora poutního místa ve Fatimě P. Carlose Cabecinhase. Právě ve Fatimě se od května do října roku 1917 opakovaně každého 13. dne v měsíci zjevovala Panna Maria třem dětských vizionářům – sedmileté Jacintě, devítiletému Franciscovi a desetileté Lúcii, kteří byli pasáčky ovcí. Na místě zjevení se odehrála celá řada nevysvětlitelných zázraků a uzdravení. Fatima se stala nejvýznamnějším katolickým poutním místem na světě.

Kopie kapličky z portugalské Fatimy stojí v Koclířově

Ve Fatimě stojí nejen velká poutní bazilika, ale také malá kaplička na místě zjevení zvaná „Capelinha“. Kopie této kaple byly postaveny na různých místech po celém světě. Z rozhodnutí autority církve poskytuje věřícím místo k modlitbě a poutím, aby zde mohli získat stejné milosti a milosrdenství, jako v sanktuáriu Panny Marie v portugalské Fatimě. Každý region Světového apoštolátu Fatimy by měl mít stejnou repliku, aby rozvíjel opravdovou úctu k Panně Marii: Latinská Amerika (Portoriko), centrální Amerika (Panama), Asie (Filipíny), Oceánie (Samoa) a východní Evropa (Česká republika). Afrika zatím čeká na možnost udělení povolení.

Reklama

Koncept přesné repliky kaple zjevení v Portoriku zajistil Prof. Américo López Ortiz od zakladatelky Kongregace sester dominikánek Panny Marie z Fatimy, Matky Domingy Guzmán Florit, nyní v procesu beatifikace. Svatyni postavily sestry této kongregace s pomocí portugalské komunity a se svolením a konzultacemi poskytnutými Světovým apoštolátem Fatimy. První přesná replika kaple zjevení je kaple v Portoriku, ve městě Guanica (diecéze Ponce). Slavnostně byla požehnána 13. 10. 1997. Obdobná kaple dle vzoru z Fatimy je nyní také v Koclířově.

Kompletní program sympozia i inaugurace Capelinhy v Koclířově najdete na stránkách Českomoravské Fatimy Koclířov.

Foto: https://www.capelinha.cz/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap