Poutní místa

Svatý Kopeček: poutníci se dostanou do baziliky i na zpověď. Během mše bude zavřeno

Připutovat na Svatý Kopeček u Olomouce bude možné i během nouzového stavu. Bazilika Navštívení Panny Marie bude i nadále denně přístupná pro soukromou modlitbu. Do kostela se nedostanete jen během bohoslužeb, pro které platí omezení maximálně 6 osob. Svatokopečtí premonstráti budou podle možností připraveni zájemcům poskytovat duchovní péči včetně svátosti smíření.

Bazilika Navštívení Panny Maria na Svatém Kopečku u Olomouce zůstává poutníkům mimo bohoslužby otevřená. Foto: Pavel Siuda

Bazilika bude otevřena denně od 8:30 do 18:00 k soukromé modlitbě s výjimkou časů konání bohoslužeb. Návštěvníci kostela jsou vybízení k tomu, aby u vchodu požili desinfekci, nosili roušku a zachovaly rozestupy. Mše svaté jsou v bazilice celebrovány od pondělí do soboty od 8.00 hodin. Nedělní bohoslužba, která začíná v 10.00 hodin, bude streamována na web farnosti z YouTube kanálu Svaty Kopecek TV.

Reklama

Ke svatému přijímání po jednom

Na stránkách poutního místa jsou uvedeny také časy, kdy budou bude v bazilice podáváno jednotlivě přicházejícím svaté přijímání. V neděli to bude v 8.00, 9.00, 9.30 před mší svatou, 11.00 po mši svaté, 12.00, 13.00, 14.00 a 15.00 hodin. Eucharistii bude možné přijmout i ve všední dny. Pro seniory a ohrožené skupiny jsou vyhrazené termíny v 8.30 a v 9.00 hodin, pro ostatní jednotlivě přicházející v 9.30, 10.00 a v 18.00 před uzavřením baziliky.

Čtyři kněží připraveni ke zpovědím a duchovnímu vedení

Místní kněží budou v bazilice připraveni také zpovídat. Svátost smíření bude probíhat ve volném prostoru za hlavním oltářem, ne ve zpovědnici. Kajícníci mohou přicházet v časech od 8.30 do 10.00 a od 17.00 do 18.00. Domluvit lze také individuální setkání s některým z řeholníků. Kontakty na kněze naleznete na stránce farnosti.

Foto baziliky: www.ado.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap