Poutní místa

Rozhovorem s poutníkem Mons. Janem Peňázem v Listech svatohostýnských 2/2024

Listy svatohostýnské – tištěný zpravodaj Matice svatohostýnské, který vychází čtyřikrát do roka, ve svém aktuálním letním vydání nabízí čtenářům 28 stran informací a příběhů. Číslo 2/2024 je již k dostání v bazilice na Svatém Hostýně, na recepci v poutním domě č. 3 a ve Svatohostýnském muzeu. Co v něm najdete?

Reklama

Poutníky pozdravil olomoucký arcibiskup Mons. Josef Nuzík, předseda Matice svatohostýnské Josef Tkadlec i rektor poutní baziliky P. Ladislav Nosek SJ, který ve svém příspěvku informuje čtenáře o nových zpovědnicích. Nová je na Svatém Hostýně také asfaltová cesta s parkovištěm za poutními domy i točna autobusů. Všechny tři dokončené stavby v hodnotě 52 milionů požehnal na začátku června arcibiskup Nuzík za přítomnosti hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a řady dalších hostů.

Tipy na výlet v okolí Svatého Hostýna i ceník ubytování

Na cestu se poslední červnový den vydali poutníci ze Svatého Kopečka přes Svatý Hostýn na Velehrad. Průvodcem poutníků je „poutník Jan“, farář z Nového Veselí na Vysočině Mons. Jan Peňáz, který Listům svatohostýnským poskytl rozhovor. Vypráví o své pouti do Říma a dalších cestách, které následovaly včetně prošlapání „Moravské Compostely“, která se letos jde již po čtrnácté.

V dalších příspěvcích najdete okénko pro mládež s prezentací děkanátu Kyjov, tipy na výlety v okolí Svatého Hostýna včetně aktuálního ceníku ubytování v poutních domech. Do 2. letošního vydání Listů svatohostýnských se ještě vešlo vyhodnocení soutěže pro děti a mládež, pozvánky na poutě, zpráva o pouti seniorů s apoštolským nunciem i seznam zemřelých členů Matice svatohostýnské.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap