Knihy

Originální česká deskovka „Kouzlo Vánoc“ je o vánočním putování Svaté rodiny do Betléma

Při procházce prodejnami se stolními hrami je velmi těžké v bohaté nabídce objevit tu, která zaujme malé i větší hráče. V regálu narazíte na deskovky oceněné značkou „Hra roku“ nebo v německém originále „Spiele des Jahres“. V loňském roce se po boku světově známých her a novinek různých vydavatelů objevila skutečná vánoční hra s názvem „Kouzlo Vánoc“ a podtitulem „Rodinná hra o vánočním putování.“

Přebal vypadá trochu jako kolekce s čokoládovými bonbóny na stromeček a trochu podezříváte personál, že popletl regál. Ale není to tak. V kartónové krabici se skrývá hrací plán, karty s úkoly, kulaté žetony a postavičky. S dřevěnými figurkami Josefa, Marie jedoucí na oslíkovi a Ježíška v jesličkách děti i dospělí hráči putují se Svatou rodinou do Betléma.

Reklama

Během hry se cestou dozvídají zajímavé věci o Vánocích. Proč se zapalují svíčky? Proč k Vánocům patří vánoční stromeček? Proč se cukroví peče na malé kousky a jak byly dříve velké vánočky? A kolik kilometrů musela Marie s Josefem ujít na cestě z Nazaretu do Betléma?

Hra „Kouzlo Vánoc“ vybízí k aktivitě. Děti plní zábavné úkoly a získávají dary pro Ježíška. Plněné úkolů se mírně podobá jiné deskové hře, že je nutné prokázat své dramatické nadání. Mezi výzvami je ztvárnění vánoční pohádky nebo příběhu, poznávání vánočních koled nebo společný zpěv. Atmosféru umocní například úkol připravit nejlepší vánoční nápoj.

Inspirace a foto: Familium

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap