Knihy

Světec z Osvětimi kněz Maxmilián Kolbe je hrdinou komiksu

Hrdiny komiksů nemusí být jen smyšlené postavy sci-fi příběhů, parta chlapců objevující tajemství Stínadel nebo detektivní hošík s bílým pejskem. Obrázkové knihy s textem v obláčku dokážou vyprávět i skutečné příběhy opravdových hrdinů.  Mezi ně bezesporu patří minoritský kněz P. Maxmilián Kolbe, který se v pekle osvětimského koncentračního tábora rozhodl zachránit život otce rodiny výměnou za ten svůj.

Tímto sebeobětujícím gestem z léta roku 1941 se odsoudil ke dvěma týdnům v bunkru hladu po boku dalších nevinně odsouzených, které v jejich trýzni doprovázel. Jeho život ukončila až injekce s jedem. Mučednická smrt však nebyla jediným hrdinským činem tohoto výjimečného kněze.

Reklama

P. Maxmilián Kolbe vybudoval s bratřími v Polsku rozsáhlý tiskový apoštolát. Krátce před 2. světovou válkou dokonce odjel na Dálný východ, aby založil misii v Japonsku. Na začátku války s velkým rizikem ukrýval v klášteře mnoho židovských uprchlíků. Velice ctil Pannu Marii; pod jejím vedením založil Rytířstvo Neposkvrněné – její duchovní armádu, která dodnes působí po celém světě.

O tom všem vypráví na 52 celobarevných stranách knižní novinka z nakladatelství Doron, která vychází v edici Komiks. Autorem textů je francouzský publicista Jean-François Vivier a ilustrace jednotlivých okének je dílem komiksového autora, který vystupuje pod jménem Denoël.

Kniha se prodává za 249 korun a můžete ji sehnat přímo v e-shopu vydavatelství doron.cz.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap