Knihy

Tato zpráva je skutečná! Vychází kniha nejlepších výmyslů z blogu Tisíckráte.cz

Vychází knižní novinka, která tady ještě nebyla. Tajemný autor nebo spíše autoři satirického blogu Tisíckráte.cz, kteří již pět let publikují smyšlené historky ze života katolické církve, vydávají knihu. Čtenáři se v téměř stostránkové brožuře setkají s příspěvky Felixe Kulpy, které baví, překvapují a leckoho i pohoršují nebo matou. Držitel ceny Magnesia Litera za nejlepší blog roku 2018 totiž píše své nesmysly tak přesvědčivě, že jej už několikrát citovala prestižní média.

Reklama

Autoři se tím však netrápí. Spíše je to těší. Září štěstím. Už samotný pseudonym naznačuje, že celý počin vznikl jako nadsázka. „Šťastná vina“, i tak by se dalo přeložit jméno autora. V nedávném rozhovoru pro rádio Proglas měli posluchači možnost jeho tajemství trochu poodhalit. Místo jednoho jich však do pořadu „Na dřeň“ přišlo rovnou pět. Všichni měli na obličeji masku papeže Františka a jejich hlasy byly ve vysílání elektronicky upraveny. Jisté je, že autorskou skupinu tvoří muži i ženy.

Prvních sto předprodaných knih s podpisem a věnováním tajemného Felixe

Už ve vysílání avizovali vydání knížky, kterou připravili jako extrakt toho nejlepšího, co na blogu vyšlo. Žertovné texty, kterými blog komentuje aktuální dění v církvi, různé církevní svátky nebo osoby, v knize ilustrují fotografie spolku Člověk a Víra. Ten však není ze světa satiry, ale tvoří jej skuteční profesionálové, kteří denně na svých snímcích dokumentují skutečné události převážně v katolické církvi. Symbióza těchto dvou světů má tak svou knižní premiéru.

Pro prvních 100 zájemců z předobjednávky nabízí nakladatelství Cesta autorské věnování s podpisem Felixe Kulpy. O své knižní prvotině dalo již Tisíckráte vědět svým čtenářům na svém hojně navštěvovaném blogu.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap