Příběhy

Zemřel P. Elias Vella známý exercitátor a autor duchovní literatury z Malty

Vyhledávaný exercitátor P. Elias Vella, OFM Conv, který několikrát navštívil Českou republiku, zemřel v pondělí 10. října 2022 na ostrově Malta. Římskokatolický kněz, exorcista, pedagog a spisovatel duchovní literatury se narodil v roce 1941 v St. Paul’s Bay na Maltě. Ve svých třinácti letech vstoupil k minoritům a přijal řeholní jméno Elias. Teologii vystudoval na Maltě a v Římě.

Kněžské svěcení přijal v roce 1964 na rodné Maltě. Poté se vrátil do Říma, kde pokračoval ve studiu dogmatické teologie, katechismu a pastorální teologie na Lateránské univerzitě. Byl provinciálem minoritů na Maltě (1974-1980) a farářem v St. Paul’s Bay (1980-1986), poté sedm let arcibiskupským delegátem pro řeholní život. Učil jako řádný profesor na teologické fakultě v hlavním městě Malty – Valetty.

P. Elias Vella byl hlavním exorcistou své diecéze a zároveň presidentem Diecézní komise pro okultismus a satanismus. Je autorem mnoha knih na různá témata duchovního života. Většinu času tráví na cestách po celém světě, vede exercicie a semináře převážně na téma vnitřní uzdravení a služba osvobození od Zlého.

Duchovní cvičení v Koclířově s requiem za P. Eliase Vellu

Reklama

Mnoho času věnoval dávání exercicií a duchovní pomoci lidem, zvláště skrze modlitbu za osvobození od Zlého a modlitbu za vnitřní uzdravení. Na konci září 2000 přijel poprvé takto posloužit do Čech. V Třebíči vedl duchovní obnovu za uzdravení v r. 2005. V České republice a na Slovensku jej mnoho let doprovázel svojí službou laický misionář Václav Čáp.

Na poutním místě Českomoravské Fatimy v Koclířově u Svitav jsou připraveny o víkendu 14.-16. října exercicie s Václavem Čápem. Tyto duchovní cvičení budou rozloučením a poděkováním za život a dílo P. Eliase Velly, OFM Conv. V sobotu 15. října bude v 10.30 v kostele Fatimy za zesnulého kněze sloužena zádušní mše svatá (requiem). Na tuto mši svatou jsou do Koclířova zváni i ti, kdo nejsou na víkendové exercicie přihlášeni.

Foto: Českomoravská Fatima Koclířov u Svitav

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap