Příběhy

V hokejovém dresu v olomoucké katedrále? To může být jedině Matouš Maxmilián Venkrbec!

Nikdy jsem nečetl rozhovor se sportovcem. Dlouhé texty taky rád nemám. Ale příběh s názvem „Spánembohem“ z mediálního projektu „Bez frází“, nelze nesdílet. Vypráví o 2. nejproduktivnějším hráči historie LHK Prostějov a současném útočníkovi extraligového týmu HC Motor České Budějovice. Hokejista Matouš Maxmilián Venkrbec v něm skutečně „bez frází“ a s naprostou jistotou popisuje svůj zápas mezi hokejem a hledáním smyslu svého života. A přitom všem svědčí o svém vztahu k Bohu a o tom, jak jej vlastně poznal.

Mediální projekt „Bez frází“ sází na sport a lidi, kteří za ním stojí. Tvůrce webu příliš nezajímají výsledky jednotlivých zápasů a soutěží, ale jedinečné příběhy a vyprávění těch, kteří „mají moc vlastním příkladem zlepšit život jiným“. Jdou za lidmi, z nichž „každý z nich jde vlastní cestou, protkanou překážkami, zážitky, štěstím, radostí, potem, bolestí i neúspěchem.“  Více o projektu zde.

Reklama

Jeden z publikovaných příběhů zavede čtenáře do Olomouce za hokejistou Matoušem Maxmiliánem Venkrbcem. Mladým mužem, který se ve svých 21 letech po vnitřním zápase rozhodl slibně rozvíjející hokejovou kariéru ukončit. Dál hrát jej netěšilo. Dnes už zase stojí na ledě a dává góly. Co se v jeho životě změnilo? O tom všem vypráví v článku s názvem „Spánembohem“ na Bez frází.

Jeho životní příběh připomněl předvánoční rozhovor „Bez frází plus“, který aktuálně publikoval Seznam zprávy.

Ilustrační fotka od David Mark z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap