Poutní stezky Příběhy

Každý krok se počítá. Bavič Kazma na pouti do Santiaga

Popularita poutní cesty do Santiaga de Compostela stále roste. Čtyři velké české poutní příběhy inspirovaly i nového poutníka, který se teprve vydává na svou 320kilometrovou dlouhou pouť. Dostává se mimo svou komfortní zónu a poznává nejen kouzlo poutnictví, ale i sám sebe. Nový filmový dokument na téma poutnictví zpracoval režisér Tadeáš Daněk. Premiéru měl na velikonoční pondělí 17. 4. na ČT2. V repríze jej diváci měli možnost vidět v pátek 22. 4. Pořad je k dispozici také v ivysílání a je možné se na něj podívat na internetu.

„Když potká poutník poutníka na cestě do Santiaga de Compostela, první otázka je jasná: Odkud jdeš? Protože každý krok se počítá. A každým metrem je člověk blíž k velkému příběhu. O tom Vás přesvědčí čtyři příběhy poutníků: Kvakina, jenž vyšel z Boskovic. Olgy, která pouť zvládla v seniorském věku. Maria si cesta přivolala sama od sebe a Petra, ten ochrnul na půl těla, a když vstal z invalidního vozíku, vyšel,“ anoncuje dokument programový web České televize.

Režisér Tadeáš Daněk v poutnickém příběhu dokumentuje cestu mladého poutníka Kamila Bartoška, kterého mnozí znají jako Kazmu Kazmitche – baviče a mystifikátora. „Během 320kilometrového pochodu poznáme jeho pravou tvář a kouzlo samotné poutě do Santiaga de Compostela. Ti, kteří uvažují, že by šli, tak po zhlédnutí dokumentu půjdou a ostatní o tom začnou alespoň přemýšlet…,“ prorokují autoři dokumentu.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap