Poutní stezky Vánoce

Adventní pěší putování z Vranova na Velehrad po Cyrilometodějské stezce

Pěšímu putování se dá věnovat i v zimě. Na adventní pouť na Velehrad se v prosinci chystá poutník Petr Hirsch a na putování zve i další zájemce. Poutníci mají v plánu ve dnech od 10. do 14. prosince dojít z Vranova u Brna na Velehrad. Putovat se bude po Evropské kulturní stezce sv. Cyrila a Metoděje. Akce se uskuteční s ohledem na aktuální vládní antipandemická nařízení. Přihlásit se lze do 6. prosince.

„Ve spolupráci s Evropskou kulturní stezkou Cyrila a Metoděje jsme připravili putování z Vranova u Brna na Velehrad. Celkem nás čeká něco přes 100 km putování, které jsou rozloženy do 4 dnů s tím, že je možnost se na Vranově sejít již ve středu 9. prosince 2020 a pro zájemce je možnost zajistit ubytování i na Velehradu, z neděle na pondělí do 14. 12. Ovšem v neděli dorazíme tak, aby se dalo stihnout spojení na Brno, či na Prahu ze Starého Města,“ informuje o připravovaném adventním putování Petr Hirsch.

Putování krajinou, která se již zahalí do zimního spánku, je jedinečné. „Čas adventu v kombinaci s blížící se zimou nabízí ojedinělé podmínky pro usebrání v pravidelném rytmu chůze a putování. Pro letošní rok jsem pro vás připravil možnost jít tzv. na lehko. Je tedy domluveno doprovodné auto, které nám zajistí převoz potřebného vybavení a vy se můžete na putování vydat jenom s malým baťůžkem s potřebami na daný den. Věřím, že vás tato nabídka osloví a sejdeme se společně při putování vstříc končícímu roku s pořadovou číslovkou 2020 a zakončíme tak rok, který nám přinesl mnoho nového a neznámého,“ dodává Petr Hirsch.

Reklama

Další informace zde: https://www.pout.eu/…/adventni-putovani-2020-z-vranova…

Celá trasa je k zhlédnutí zde: https://mapy.cz/s/jahakegenu.

Podrobnosti o trase pouti naleznete zde: https://www.putujmebezhranic.cz/vranov-velehrad/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap