Poutní místa

Benefiční koncert podpoří stavbu nové silnice na Svatý Hostýn

Na podporu investice do dopravní obslužnosti a parkování na Svatém Hostýně se v sobotu 10. září 2022 uskuteční v poutní bazilice benefiční koncert. Pořádá ho Matice svatohostýnská a záštitu nad ním převzalo Arcibiskupství olomoucké i pražský arcibiskup Jan Graubner.  Koncert bude živě přenášet televize Noe a během vysílání bude možné na stavbu přispívat. Jména dárců se budou zobrazovat na obrazovce jako při adventních koncertech. 

„Svatý Hostýn je po staletí místem, kam přicházejí poutníci a široká veřejnost děkovat za dary, kterých se jim v životě dostává. Nacházíme zde také útěchu, předkládáme prosby, hledáme duchovní klid a rovnováhu. Aby mohlo být toto místo i nadále hojně navštěvované, je zapotřebí vybudovat novou přístupovou cestu, zlepšit parkování a vytvořit dobré informační zázemí pro všechny. Právě k tomuto účelu je benefice určena,“ říká Ladislav Denk, který za pořádáním akce stojí.

Zahraje ministr Jurečka i houslista Šporcl

Program koncertu je bohatý. Marian Jurečka a Porta Benefica zahrají díla od baroka až po současnost v unikátním nástrojovém obsazení. Uslyšíte také skladby, které zahraje vynikající, mezinárodně uznávaný houslista Pavel Šporcl. Program navíc obohatí skupina mladých, talentovaných hudebníků RB:ORCH & Radek Blahuš. Benefici bude moderovat P. Marián Pospěcha a v přímém přenosu je možné ji sledovat také na TV Noe.

„Dovolujeme si vás poprosit o štědrost a finanční podporu účelu této benefice, a to buď přímo na místě konání koncertu, nebo darem na sbírkové konto č. 1036432627/6100. Do zprávy příjemce uveďte BENEFICE, příspěvky spravuje Matice svatohostýnská. A pokud se rozhodnete přispět darem před konáním koncertu, rádi vás nebo vaši firmu uvedeme jako dárce v průběhu přenosu také na obrazovce televize Noe,“ dodává Denk.

První dvě etapy do konce roku 2022

Reklama

Stavba nové silnice, která umožní příjezd autobusů a osobních automobilů až na parkoviště za poutním domem č. 3, byla zahájena 23. března 2022. Požehnal jí olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Požehnáním základního kamene odstartovala realizace prvních dvou etap řešení dopraví infrastruktury na Svatém Hostýně. Realizace úpravy autobusové točny a stavby příjezdové silnice k poutním domům z pravé strany areálu poutního místa se ujala firma STRABAG, a. s. Rozpočet prací na rok 2022 je 23, 9 milionů korun. Nová silnice má být dokončena do konce roku 2022.

Dary na novou cestu na Svatý Hostýn

Investorem stavby je Matice svatohostýnská, kterou podporuje místní duchovní správa a olomoucké arcibiskupství. Financovat stavební práce pomáhají rovněž dary poutníků. Přispíval lze na účet zřízený Maticí svatohostýnskou u Equa bank č. účtu 1036432627/6100, VS 12.
„Na všechny dobrodince pamatujeme v modlitbách a při mši svaté. Ať dobrotivý Bůh od platí vaši štědrost a Panna Maria Svatohostýnská, jejíž pří mluvy se na počátku tohoto projektu dovoláváme, vás ochraňuje na všech vašich cestách,“ uvedl člen výboru Matice svatohostýnské P. Vladimír Kelnar.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap