Poutní místa

Hymna Světových dnů mládeže zve do Lisabonu na setkání v roce 2023

Po logu Světových dnů mládeže, které jsou naplánovány na rok 2023 v Lisabonu, přichází i hymna. Termín uveřejnění titulní písně setkání mladých s papežem se stala středa 27. ledna. Setkání v Portugalsku mělo být podle původního plánu již v roce 2022, ale pandemie koronaviru přípravy o rok posunula.

Hlavním mottem Světových dnů mládeže bude citát z Lukášova evangelia „Maria se vydala na cestu a spěchala“ (Lk  1, 39). Symboly cesty, růžence a tváře Panny Marie z Fatimy jsou v logu setkání zakomponovány do kříže. Téma se objevuje také v textech písně.

Reklama

 „Zpěvem této hymny jsou mladí lidé z celého světa vyzýváni, aby se ztotožnili s Pannou Marií a zapojili se do služby, poslání a přeměny světa,“ vysvětlují lisabonští organizátoři v oficiálním prohlášení. Hymna s názvem „Há Pressa no Ar“ (Ve vzduchu je spěch) je inspirována tématem příštího SDM, kterým jsou slova z evangelia sv. Lukáše „Maria se vydala na cestu a spěchala.“ (Lk 1,39).

„Toto téma (…) mě přimělo zhodnotit můj vztah k mé Matce, a tak se tvůrčí proces slov pro mě proměnil ve velmi hluboký čas modlitby“ vysvětlil P. João Paulo Vaz, který je autorem textu písně. „Melodie, která se zrodila před textem, byla složena v malé místnosti na podlaze o samotě a je složena tak, aby propojila celou komunitu“ dodal při prezentaci hymny učitel a také hudebník Pedro Ferreira.

Informace o setkání na https://www.facebook.com/svetovednymladeze

Oficiální hymna Světových dnů mládeže v Lisabonu 2023. Více o setkání zde.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap