Poutní stezky

Na Den poutníka ve Svatém Janu pod Skalou bude navazovat pouť po Železné svatojakubské cestě

Dva spolky, které si za svůj cíl zvolili podporu pěšího putování, zvou v sobotu 22. července na Den poutníka. Jednodenní setkání má být oslavou patrona poutníků sv. Jakuba Staršího. Den začne mší svatou na Karlštejně, následuje pěší putování na poutní místo sv. Jan pod Skalou. V odpoledních prezentacích zazní příběhy poutníků a poutnický bude také nocleh. Na karimatce a ve spacáku ve Svatojánské koleji. Akci společně připravily spolek Svatá Ludmila a Ultreia.

„Připravili jsme pro vás ve spolupráci se spolkem Ultreia jednodenní setkání, Den poutníka, který chceme každoročně pořádat kolem svátku sv. Jakuba. Můžete se k nám přidat už ráno 22. července, kdy začínáme mší na Karlštejně a poté půjdeme pěšky Svatého Jana pod Skalou, kde na vás čekají odpolední bloky prezentací – poutníků a také zajímavých projektů v oblasti poutní turistiky,“ informuje spolek Svatá Ludmila.

Kompletní program naleznete ZDE. Pokud se k němu plánujete připojit, je důležité se registrovat. Připojit se můžete jen na některou část programu.

Na Den poutníka navazuje pěší putování po Svatojakubské cestě u příležitosti svátku sv. Jakuba, patrona poutníků. Průvodce Petr Hirsch. Přihlášky k putování ZDE. Putování dlouhé necelých 100 km po Železné svatojakubské cestě.

Program Dne poutníka 22. července 2023

8:00 sraz před kostelem sv. Palmácia na Karlštejně

9:00 mše pro poutníky

10:00 pěší pouť do Svatého Jana pod Skalou

12:00 oběd ve Svatém Janu pod Skalou

Bloky prezentací (Svatojánská kolej, Svatý Jan pod Skalou)

13:00 – 15:00 poutní stezky a projekty v ČR

15:00 – 16:00 coffe brake

16:00 – 18:00 příběhy poutníků

19:00 večerní prohlídka kláštera, kostela Narození sv. Jana Křtitele a jeskyně sv. Ivana

Den poutníka probíhá celou sobotu 22. července, na konci dne budeme moci spočinout ve Svatojánské koleji. /vlastní spacák a karimatka/

Program poutě s průvodcem Petrem Hirschem

1. etapa – 23. 7. Svatý Jan pod Skalou – Račice, 27,7 km

Ubytování: Svatojánská kolej (karimatka a spacák, 150 Kč)

2. etapa – 24. 7. Račice – Skryje, 22 km

Ubytování: Penzion Trilobit

3. etapa – 25. 7. Skryje – Kozojedy, 24,9 km

Ubytování: Kozojedy, tělocvična (v řešení)

4. etapa – 26. 7. Kozojedy – Žebnice – Plasy, 22,9 km

Ubytování: pouze pro zájemce (uveďte v poznámce přihlášky, že máte zájem o zajištění

Reklama

Program budeme průběžně doplňovat.

Účastnický poplatek

Doporučený příspěvek je stanoven na 150 Kč / den na pouti. Studenti, senioři a členové naše spolku platí 120 Kč. V případě účasti na celé pouti je tedy příspěvek 600 Kč / 480 Kč. Příspěvek můžete předat na konci putování v hotovosti nebo převodem na účet našeho spolku, číslo účtu 2400957011/2010, VS 25072023

Přihlašování

Prosíme, hlaste se co nejdříve, nejpozději do 9. července 2023 skrze formulář níže. Upřednostňujeme účast na celé pouti, ale je možné se připojit i na část putování. Využijte v přihlašovacím formuláři pole „Vzkaz pro organizátory“ a napište nám, které dny si přejete zajistit ubytování. Děkujeme.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap