Poutní místa

Na Svaté Hoře mají první letošní „Malé filmové exercicie“. Na výběr bude„Bábu z ledu“, „Králové hor“ nebo „Ledová archa“

Poutní místo Svatá Hora není jen úchvatnou barokní památkou s milostnou soškou Panny Marie, kterou jezdí obdivovat poutníci a turisté. Posvátný vrh nad městem Příbram je současně místem pro modlitbu, bohoslužby, duchovní obnovy nebo exercicie. V sobotu 14. ledna 2023 jsou na programu dokonce exercicie, při nichž účastníci shlédnou film a na základě příběhu v přátelské atmosféře hovoří o víře a duchovním životě.

Letošní první „Malé filmové exercicie“ povede jáhen Pavel Švarc, který dá účastníkům na výběr promítnutí jednoho ze tří filmů ze zimní a horskou tematikou. Nabízí se filmy

Bába z ledu (české drama, komedie z roku 2017 o seniorských otužilcích a nelehkých vztazích tří generací), Králové hor (rakouské drama z roku 2015, paralelní příběh orla a mladého chlapce žijících v krásné přírodě) nebo Ledová archa (americko-korejský Sci-Fi thriller z roku 2013 o životě v jedoucím vlaku, jediném možném místě,  který se řítí ledovou krajinou).

Reklama

Promítání i samotný program duchovních cvičení začíná v 15.00 hodin ve farním sále (na „jedničce“ – vstup z ambitů) Svaté Hory. Jedná se o volné moderované povídání, naslouchání, diskusi a sdílení zkušeností v přátelské atmosféře podpořené malým občerstvením. Délka trvání akce je dána především zájmem a aktivitou přítomných (předpokládá se celkem i s promítáním max. 3 hod.). V místě jsou dostupné toalety.  Na akci je vstupné dobrovolné, není potřeba se přihlašovat předem. Počet účastníků je dán kapacitou místnosti.

Zdroj: www.svata-hora.cz

Foto z filmu „Bába z ledu“. Zdroj: www.negativ.cz

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap