Hudba Příběhy

Naděje se vrátí. Nová píseň Davida Deyla pomůže rodinám zasaženým pandemií

Pandemie nemoci Covid-19 trvá už víc než rok a ovlivnila život milionů lidí na celém světě a také v České republice. Na pomoc těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali kvůli pandemii do vážné situace,vyhlásila Charita sbírku Naděje se vrátí. Středobodem této dobročinné akce je stejnojmenná píseň a videoklip zpěváka Davida Deyla, která měla premiéru v neděli 16. května 2021 na YouTube kanálu interpreta a webových stránkách projektu Naděje se vrátí.

Cílem této benefiční akce je získat finance na pomoc rodinám zasaženým pandemií, které mnohdy přišly o živitele nebo je krize těžce zasáhla zdravotně či sociálně. Peníze půjdou na podporu projektů zaměřených na pomoc těmto lidem a do zdravotních a sociálních služeb. V neposlední řadě chce projekt posluchače a diváky povzbudit a dodat jim tolik potřebnou naději.

Pandemie nemoci Covid-19 způsobila řadu citelných omezení v našich pracovních a společenských aktivitách. Po celém světě si vyžádala 2,5 milionu obětí, a z toho téměř 30 tisíc v České republice. Nemoci nejčastěji podlehli senioři a lidé s chronickým onemocněním, ale také mámy a tátové od rodin v produktivním věku.

Pomůže sbírka i přehrávání písně „Naděje se vrátí“

„Od loňského jara pomáháme lidem, kteří se kvůli pandemii nemoci Covid-19 dostali do těžké životní situace. Zvláště chudým lidem a těm, kterým hrozí sociální propad a společenské vyloučení, samoživitelkám a samoživitelům,“ říká Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. „Vítám tuto iniciativu a věřím, že také píseň Naděje se vrátí přinese mnoha lidem radost a následně rodinám zasaženým pandemií konkrétní pomoc.“

Peníze bude možné posílat přímo na sbírkový účet Charity nebo prostřednictvím dárcovské SMS. Významným zdrojem budou příjmy za přehrání písně na platformách Spotify, Apple Music, iTunes, YouTube.

Na podporu charitního projektu byla připravena online kampaň „Aby na to nebyli sami“, sestavená z videí a bannerů, které ukazují různé životní situace způsobené pandemií. Kdo si zahraje fotbal s chlapečkem, když táta už tu není? Kdo poradí osamělé holčičce s vařením?… Všechna videa mají podobné vyznění – přestože hlavní postava čelí zásadní ztrátě, příběh vždy končí pohledem plným naděje. Komunikace vede na webovou stránku projektu Naděje se vrátí.

Reklama

Sbírkový účet

Přispívat lze na účet 44665522/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 987, a to bankovním převodem i kartou online.

Charita Česká republika je největší poskytovatel zdravotních i sociálních služeb v České republice. Ročně poskytuje pomoc zhruba 170 tisícům lidí, zajišťuje zhruba třetinu domácí zdravotní péče a pětinu sociálních služeb v České republice. Významně se podílí na pomoci lidem postiženým nemocí Covid-19.  

Zdroj: Tisková zpráva Charity Česká republika

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap