Hudba

Televize Noe odvysílá díl hudebního pořadu Cvrlikání s Davidem Stypkou a kapelou Bandjeez

„Budu se dívat, jak vstáváš a jdeš. Rovnáš si záda, čistí tě déšť. Za chvíli na mě zapomeneš, na strachy taky,“ zpívá v písni Jericho nedávno zesnulý zpěvák David Stypka. Charismatická básník a svérázný umělec obklopený prvotřídními hudebníky kapely Bandjeez zařadil tuto píseň na úvod hudebního pořadu Cvrlikání. Hudebník byl společně s muzikanty v roce v roce 2017 hostem pořadu, který pro televizi Noe moderoval Jiří Moravský Brabec. Televize Noe tento díl zařadila do vysílání ve čtvrtek 21. ledna ve 20.05 a v neděli 24. ledna v 8.35. Celý díl je možné také shlédnout na internetu.

Ryzí projev Davida Stypky vtáhnul posluchače do děje tak, že se stávali součástí koncertu a nechávali se unést jeho písňovými obrazy a příběhy. Písněmi Davida Stypky & Bandjeez prosakuje folk, rock, jazz, místy i elektronika. Každá píseň nesla osobní poselství, okořeněné synergií vynikajících muzikantů, kteří hovořili společnou řečí i mimo podium.

Koncert Bandjeez osciloval od velmi intimních nálad až k extaticky vypjatým polohám. Jeho hlas a naléhavá sdělení z jeho písní zněly posluchačům ještě dlouho v uších. David Stypka spolupracoval například s Borisem Carloffem, nebo Radkem Pastrňákem, na pódiu se objevil třeba s kapelou Buty, Mandrage, Janou Kirschner, Vlastou Redlem.

Zpěvák David Stypka podlehl 10. ledna 2021 ve věku 41 let dlouhodobé nemoci spojené s komplikacemi nákazy Covid-19. Svou životní pouť již v roce 2018 završil také moderátor pořadu Jiří Moravský Brabec.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap