Poutní stezky

Obnovená studánka s pramenitou vodou a nové apartmány na Cyrilometodějské stezce v Beskydech

Dálková poutní trasa vedoucí od polských hranic až na moravský Velehrad se v loňském roce stala součástí Cyrilometodějské poutní stezky. Značená stezka vede z polské Wisły územím ostravsko-opavské diecéze přes Jablunkov a Vyšší Kamenitý na Bílý Kříž. Trasa pokračuje přes Mezivodí na Pustevny až vrchol Radhoště. Zde stezka přechází do olomoucké arcidiecéze a míří dál přes Rožnov pod Radhoštěm, Svatý Hostýn, Zlín a Napajedla až ke svému cíli na Velehrad.

Studánka se silným osvěžujícím pramenem

Trasa putování propojuje Beskydy, Hostýnské vrchy a Chřiby. Milovníci přírody si tedy přijdou na své. Z hřebenů se jim otevírají krásné výhledy do otevřené krajiny. Oproti loňskému roku, kdy se na stezku vydali první poutníci, se na trase objevily nové možnosti občerstvení a nocování. Na úseku se Salajky na Mezivodí je obnovena kamenná studánka s pramenitou vodou. Zrekonstruovaly ji Biskupské lesy, jejímž revírem stezka v tomto úseku prochází. „Návštěvník lesa se zde může občerstvit vynikající vodou a nabrat sil do dalšího putování po našich lesích. Pramen zde je silný a nachází se v příjemném lesním stínu,“ informuje o novince portál Biskupských lesů.

Reklama

Čtyřlůžkové pokoje v penzionu Apartmány Mezivodí

Přímo v lokalitě Bílá – Mezivodí je od července poutníkům k dispozici nový penzion s názvem Apartmány Mezivodí, který diecéze přestavěla z bývalé hájenky. Nocleh je zde možné rezervovat na jednu i více nocí. Cena za jedno přespání vychází při plně obsazeném čtyřlůžkovém apartmánu na 600 korun na osobu. Poutník si může při ubytování v novém penzionu nechat svůj spacák v ranci. Luxusně vybavené pokojíčky umožní unavenému tělu regeneraci v útulně zařízených pokojích s vlastním sociálním zázemím. Součástí apartmánů je také plně vybavená kuchyňka. Více k možnosti ubytování na webu Apartmány u Trojice.  

Více o Cyrilometodějské stezce na www..putujmebezhranic.cz.

Foto: Biskupské lesy, Biskupství ostravsko-opavské

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap