Na cestu Poutní stezky

Plánujete cestu do Santiaga? Nejlépe poradí španělský portál Gronze.com

Španělský portál Gronze.com, který se výhradně  zaměřuje na poutní cesty do Santiaga de Compostela nabízí kompletní přehled pěších tras, ubytoven a zajímavostí na jednotlivých etapách pouti. Obsah vytváří místní novináři se specializací na Camino, web pravidelně aktualizují, nabízejí nejzajímavější postřehy z putování, dávají poutníků cenné rady nebo je varují před riziky.

Denní etapy, ubytování a rady papouška „Al Loro“

Gronze.com podrobně rozebírá denní etapy poutních cest, ke každé má k dispozici mapku a doporučení na ubytování včetně ceny za nocleh. Autoři webu prostřednictvím papouška „Al Loro“ upozorňují poutníky na  nejzajímavější postřehy z míst, dávají jim cenné rady nebo varují před případným nebezpečím na trase.

Každá ze známých španělských cest do Santiaga má na webu Gronze.com svůj vlastní odkaz. Najdete na něm tři tlačítka s odkazy na denní trasy „Recorrido“, seznam levných i draších ubytoven „Albrergues“ s třetí ikonkou papouška s názvem „Al Loro“, který je plný rad a doporučení, které v běžných průvodcích jen tak nenajdete.

Poutní trasy do Santiaga z celého Španělska

Na portálu Gronze.com najdete všechny hlavní poutnické trasy Camino Francés, Camino Portugués, Camino del Norte, Camino Primitovo, Via de la Plata, Camino Inglés, Camino Invierno, Camino del Salvador, Camino de Madrid. Nechybní podrobné značení cesty „Camino de Fisterra y Muxía“, která vás dovede ze Santiaga až na samotný „konec světa“.

Gronze.com má také aplikaci do mobilu

Společnost, který web provozuje, nabízí uživatelům ke stažení také aplikace k použití na cestách. „Aplikace Gronze.com zobrazuje trasy a ubytování na mapě a polohu uživatele v reálném čase. Obsahuje všechny aktualizované informace o službách a ubytování ve spojení s Gronze.com. Funguje na jakémkoli mobilním zařízení připojeném k internetu,“ informují o další nabídce tvůrci on-line průvodce.

Tipy na putování po Francii

Na webu Gronze.com najdete kromě španělských cest také podrobně zpracované průvodce pro svatojakubské cesty ve Francii Camino de Le Puy, Camino de Tours y Paris, Camino de Arbes, Camino de Vézelay a Camino del Piamonte, která vede přes Lurdy.

Reklama

 ¿entiendes el español?

Služby portálu jsou zdarma a kompletně v mateřštině tvůrců. Při možnostech on-line překladačů však můžete snadno čerpat z cenných rad zkušených průvodců, i když je pro vás jazyk autorů „španělská vesnice“.

Buen Camino!

Fotka od Larah Vidotto z Pixabay

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap