Na cestu

Máte chuť dnes někoho obdarovat? Přispějte na auto Charitě Jeseník na darujme.cz

Adventní čas má punc štědrosti již od první zapálené svíce. Provází jej tradice benefičních koncertů, obdarovávání dětí na sv. Mikuláše i shánění dárků pod vánoční stromeček. Se začátkem adventu spojila svou dárcovskou kampaň Charita Jeseník. Jejím cílem je získat 70 tisíc korun na dofinancování auta pro zdravotní sestru Domácí hospicové péče. Z finální částky již zbývá jen pár tisícovek. Na mobilitu zdravotnice přispělo prostřednictvím platformy darujme.cz již 70 lidí.

Reklama

„V současné době sháníme finanční prostředky na nový automobil pro zdravotní sestru v Domácí hospicové péči. Tato služba je v posledních letech velmi žádána. Záleží nám na tom, aby byla dostupná všem, kteří o ní projeví zájem,“ uvedla ředitelka Charity Jeseník Helena Paschkeová. Nezisková organizace zvolila pro získání finančních prostředků, které budou využity na dofinancování nákupu automobilu pro zdravotní sestry platformu darujme.cz.

Sestry se bez auta ke klientům nedostanou

Domácí hospicová péče Charity Jeseník operuje na rozsáhlém území celého okresu Jeseník. Služba působí v regionu už několik let. Umožňuje klientům trávit své poslední dny v klidu, obklopeni svými blízkými. Terénní zdravotní sestry jsou velkou podporou pro rodiny umírajících. „Úměrně tomu, jak se vzdělávají, roste i množství úkonů, které jsou schopny zajistit v domácím prostředí. Důležitým pracovním prostředkem pro sestry v terénu jsou spolehlivá auta. V našem rozlehlém regionu s velkými vzdálenostmi ujedou denně mnoho kilometrů, v zimě někdy za velmi dramatických podmínek,“ uvedla ředitelka Helena Paschkeová.

Charita Jeseník využila dárcovskou platformu darujme.cz již v loňském roce při financování vybavení pro Domov pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Podařilo se vybrat 10 tisíc korun na nový stůl a 7 tisíc korun na elektrický sporák s troubou pro společné vaření klientů charitativního zařízení. Dárci přispěli také na novou lampu. Na zakoupení 16 židlí a 16 podsedáků se již dost dárců nenašlo. Aktuální kampaň na dofinancování nákupu nového auta běží od 27. listopadu 2021. Projekt podpořilo již 70 dárců celkovou částkou 61560 Kč. Do konce kampaně zbývá 26 dní a 8 440 korun. Na auto lze přispět také přímo převodem z účtu. Vice informací na webu Charity Jeseník.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap