Na cestu

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na pomoc postiženým ničivým tornádem. Biskup vyzval k pomoci

Silná bouře doprovázená tornádem zpustošila ve čtvrtek 24. června obce na Hodonínsku a Břeclavsku. Zanechala po sobě nevídanou spoušť, oběti na životech a stovky zraněných, kterým pomáhají záchranáři z celé České republiky, z Rakouska a Slovenska.

Na pomoc lidem zasaženým přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku vyhlásila Diecézní charita Brno finanční sbírku. Přispět je možné převodem na účet sbírkového konta nebo prostřednictvím dárcovské SMS zprávy.

Číslo účtu: 4211325188/6800
variabilní symbol 2002

Přispět je možné také formou DMS na číslo: 87 777 ve tvaru DMS DCHB 30, 60, 90,
nebo trvalá DMS TRV DCHB 30, 60, 90

Biskup Cikrle vyhlásil mimořádnou sbírku a vyzývá k pomoci

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle vyhlásil v pátek 25. června ráno mimořádnou kostelní sbírku na pomoc obětem přírodního živlu. Uskuteční se v neděli 27. června 2021 v kostelích brněnské diecéze.

Reklama

„Na tuto neděli 27. června 2021 vyhlašuji mimořádnou sbírku na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou, zvláště v oblasti jihovýchodní Moravy. Vyzývám ve farnostech také dobrovolníky, zdravotníky a všechny, kteří by mohli účinně pomoci s odstraněním následků včerejší živelné pohromy, aby se zapojili. Děkuji všem, kteří pomohou, i všem, kteří přispějí finančně. Děkuji také těm, kteří se za lidi v postižených oblastech modlí. Jsem s vámi všemi spojený v modlitbě,“ vzkazuje biskup Vojtěch Cikrle.

Zdroj: FB Diecézní charity Brno, www.biskupstvi.cz

Foto: HZS JMK

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap