Na cestu

Malým návštěvníkům Hukvald nabídne vzdělání i zábavu environmentální resort HUBERT

Vzdělávací programy nejen pro školy nabídne nový Hukvaldský biskupský environmentální resort s názvem HUBERT. Sídlit bude v zrekonstruovaném objektu v těsném sousedství obory, který dříve sloužil jako zázemí pro správce arcibiskupského loveckého zámečku. Rozsáhlá oprava domu a jeho adaptace na vzdělávací zařízení vyšla na téměř 22 milionů korun a byla finančně podpořena z prostředků Integrovaného regionálního operačního programu EU.

První příměstské tábory již o prázdninách

Hukvaldy jako oblíbený cíl turistů, kteří míří ke zřícenině středověkého hradu nebo na procházku nejstarší oborou v České republice, budou mít další důvod k návštěvě obce. Programy zaměřené na ekologii a poznávání přírody budou otevřeny také veřejnosti.

Ještě dříve, než resort HUBERT navštíví první třídy školáků, stráví v něm část letních prázdnin účastníci tří turnusů příměstského tábora. Program pro děti připraví vyškolení lektoři. Vzdělávací aktivity a různé kreativní dílny budou k dispozici v letních měsících také dětem, které na Hukvaldy zamíří o víkendech.

Učebna s interaktivní tabulí i laboratoře s mikroskopy

Historický objekt v těsném sousedství zámku nabídne návštěvníkům prostorný sál s učebnou a interaktivní tabulí. K dispozici budou didaktické pomůcky a laboratoře s mikroskopy a dalším laboratorním vybavením. Děti budou zkoumat například složení vody a půdy. V budově je také druhý přednáškový sál, kde bude možné také pořádat různé workshopy nebo besedy. Blízkost obory přímo nabízí pozorování chované zvěře a prohlídky s oborníkem.

Kreativní dílny s programem na míru

Na své si přijdou i děti, které rády tvoří. Kreativní dílny budou reagovat na roční období. „V tvořivých dílnách budeme pracovat se dřevem, korálky, stavět ptačí budku nebo hmyzí hotely. K dispozici bude i potřebné nářadí a materiál. Kdo bude mít o program zájem, stačí, aby si prostřednictvím objednávkového formuláře vybral z naší nabídky, a když se kurz naplní, tak jej pro zájemce připravíme. Minimum je deset lidí,“ vysvětluje manažerka resortu Nela Vachtarčíková. V plánu je také využití zámecké zahrady, kde by mohly vykvést bylinkové záhony.

Celoročně a bezbariérově

Biskupství ostravsko-opavské otevírá v zrekonstruovaných historických prostorách špičkově vybavený environmentální vzdělávací resort, který bude působit na Hukvaldech celoročně a za každého počasí. Objekt má zajištěn také bezbariérový přístup. Nabídka programů a kreativních dílen bude aktualizována s ohledem na roční období. Vzdělávací aktivity budou probíhat nejen v objektu resortu, ale využijí rovněž blízkost Obory Hukvaldy, přilehlý zámecký park nebo přírodní rezervaci Palkovické hůrky.

Reklama

Více informací o resortu HUBERT včetně aktuálních programů najdete na ekohubert.cz.

Zdroj: www.doo.cz

Foto: Dominik David

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap