Příběhy

Plzeňský biskup obnovil nouzovou linku. Lidé se mohou svěřit se svými starostmi

Zkušenost vojenského kaplana, který je v těžkých situacích připraven naslouchat, uplatňuje plzeňský biskup Tomáš Holub i jako pastýř diecéze. Během nouzového stavu je připraven každý všední den jednu hodinu naslouchat lidem, kteří mu zavolají. Podobně reagoval i na jaře, když nouzový stav zasáhl Českou republiku poprvé. Nyní službu obnovil.

Hodina pro telefonáty každý pracovní den

Svůj čas věnuje lidem z plzeňské diecéze, které něco trápí, neví si rady se svými starostmi nebo se naopak chtějí podělit o svou radost. „Na telefonní číslo 733 147 777 lze biskupu Tomášovi zavolat od pondělí do pátku v čase od 11.00 do 12.00. Kdykoli můžete také poslat SMSku. Biskup Tomáš na všechny zprávy odpoví ve svém volném čase. Proto všechny prosíme, aby byli trpěliví,“ uvádí v tiskovém prohlášení plzeňské biskupství.

Reklama

Přímé telefonické spojení na sebe zřídil biskup Tomáš během první vlny pandemie koronaviru v březnu 2020. Prostřednictvím osobních rozhovorů i zpráv SMS během několika měsíců komunikoval se stovkami lidí. Biskup Tomáš Holub navíc v září sám prodělal onemocnění Covid-19.

„Rád bych nabídl pomoc a naslouchal“

„Vnímám velkou tíži a náročnost současné situace. Řada lidí je v karanténě, nemohou se stýkat se svými blízkými, mají o ně strach, mnozí nemohou pracovat. Rád bych se svými omezenými možnostmi nabídl pomoc a naslouchal těm, kteří prožívají něco těžkého a potřebují se o to s někým podělit. To je důvod, proč jsem opět zaktivoval tuto linku, proč nabízím svůj čas a svoji připravenost naslouchat. Pokud by to  pomohlo alespoň jednomu člověku, dává to smysl,” říká k obnovené službě plzeňský biskup Tomáš Holub.

„Zavolat může každý, nebojte se“

„Moc bych si přál, aby tato linka byla k dispozici opravdu komukoli. A je úplně jedno, zda se považuje za člověka věřícího či nikoliv. Prosím všechny, kteří by třeba měli nějaký ostych, aby ho odhodili. Je moc důležité teď držet spolu a komunikovat. Rád budu naslouchat každému, kdo mi zavolá,” uzavírá své pozvání biskup Tomáš Holub.

Telefonní číslo 733 147 777 je aktivní od pondělí 5. října od 11 hodin a bude v provozu do konce nouzového stavu.

Image by Jan Vašek from Pixabay 
Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap