Vánoce

Razítkem s Ježíškem od výtvarníka Jiřího Slívy štemplují na Božím Daru až do 23. prosince

Už jste napsali dopis Ježíškovi? Ještě ne? Pošta Partner na Božím Daru v Krušných Horách nebeskou poštu odbavuje jen do 23. prosince. Městečko na hranicích s Německem se již po sedmadvacáté stalo přestupní adresou pro tisíce dětských přání, které míří do „nebe“. Když se do poštovní schránky po pár dnech vrátí dopis nebo pohled s razítkem z Božího Daru, máte jistotu, že váš dopis Ježíšek přečetl.

Příležitostní razítko se na poště v Božím Daru objevuje od roku 1994. Sbírka tištěných pečetí poctivého filatelisty je už docela bohatá a jistě také cenná. Každoročně Česká pošta na Božím Daru odbaví stovky kil zásilek. Jen v loňském roce to bylo přesně 341 kilogramů dopisů a pohlednic s přáníčky. Razítko má od 1. do 23. prosince vždy jinou výtvarnou podobu. Motivem letošního je stylizovaný portrét malého Ježíška orámovaný kometami a text „Boží Dar“. Autorem je známý český výtvarník a karikaturista Jiří Slíva.

Ofrankovaný dopis nebo pohled zasílejte na Boží Dar 1

Speciální schránka na vánoční dopisy je v prostorách infocentra na Božím Daru k dispozici po celý rok. Návštěvníci této turistické lokality zde mohou vhazovat svá přání, která začíná místní Pošta Partner v prosinci razítkovat a odesílat na předem vyplněné adresy. Tuto možnost mají i ti, kdo bydlí na druhém konci republiky. Stačí, když do obálky vloží oznámkované pohledy či dopisy doplněné o svou adresu nebo adresu svých blízkých a pošle je na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 36262 Boží Dar. Tam pošťáci obálku otevřou, vložené zásilky orazí a přijmou je do přepravy. Adresáti pak obdrží vánoční pohled s vánoční známkou a příležitostným razítkem.

Vánoční razítko mají tradičně také v Brně

Česká pošta v předvánočním čase připravuje každoročně hned několik dalších příležitostných razítek. Jedním z nich je tradiční razítko pro poštu Brno 1. Příležitostné poštovní razítko s textem „Tradiční Vánoce v Brně, Brno 1“ k příležitosti letošních vánočních svátků, vytvořil Jaroslav Punčochář. V obrazu razítka je věž Staré radnice v Brně a sněhové vločky. Bude oráženo poštou 601 00 Brno 1 v termínu 27. 11. – 31. 12. 2019.

Tři pošty v republice tisknou razítko Betlémského světla

Již třetím rokem je možné získat otisk příležitostného razítka, které symbolizuje příchod Betlémského světla do České republiky a to na poštách Praha 1, Brno 2 a Olomouc 8. V obrazu razítka je logo akce Betlémské světlo. Razítka se budou orážet na výše uvedených poštách 19. 12. – 23. 12. 2019. Autorem razítek je Tomáš Říha.

Reklama

Razítko s PFkem dostanete do 2. ledna na poště v Jindřišské ulici

Posledním příležitostné razítko se každoročně používá na Poště Praha 012 – Hrad. Vzhledem k její rekonstrukci bude letos možné jej využít na hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze. Autorem razítka s textem „PF 2021“ a symbolem štěstí – čtyřlístkem, je Pavel Sivko. Orážet se bude od 16. 12. 2019 do 2. 1. 2020.

Více informací o Ježíškově poště na Božím Daru zde.

Foto: http://www.bozidar.cz/

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap