Kláštery

Salesiáni v Teplicích pomohli rodinám s distanční výukou. Půjčili jim počítače

Počítače pro patnáct rodin zajistili v Teplicích salesiáni ve spolupráci s Domovem pro seniory v Bystřanech. Jejich pomoc tak umožní napojení na distanční online výuku i rodinám, které potřebnou techniku doma nemají.

„Obrátilo se na nás několik rodin s prosbou o pomoc, a tak jsme se rozhodli reagovat na současnou krizi,“ popisuje situaci Miroslav Mirga, sociální pedagog v Salesiánském středisku Štěpána Trochty v Teplicích.

Většinu počítačů poskytlo středisko ze svých rezervních zásob, zbytek doplnil Domov pro seniory v Bystřanech. „Počítače přednostně zapůjčujeme dětem a mladým lidem, kteří jsou s námi v dlouhodobějším kontaktu. Můžeme tak zhodnotit, že počítač opravdu k výuce využijí,“ doplňuje Miroslav Mirga.

Reklama

Jednou z těchto skupin jsou také stipendisté – studenti středních škol, které středisko prostřednictvím společnosti Člověk v tísni pravidelně podporuje ve studiu. Mezi vytipovanými rodinami jsou dále rodiny samoživitelů anebo vícečetné rodiny.

Tato pomoc má za cíl nejen zajistit, aby děti neztratily krok se spolužáky, ale má také odlehčit učitelům. Po ukončení nouzového stavu tak nebudou muset řešit rozdíly ve znalostech jednotlivých žáků.

Foto: Salesiáni Teplice

Máte tip na článek nebo tiskovou zprávu do některé z rubrik magazínu Poutnictvi.cz? Napište nám na redakce@poutnictvi.cz. Děkujeme.

Reklama

Podobné příspěvky

Share via
Copy link
Powered by Social Snap